Jump to content

[New] Job SA:MP.

L0K3D.
 Share

Recommended Posts

Salut BuGGed.

Azi am zis sa adaug un nou  job pe GM-ul meu, dar problema e ca nu stiu care. Ma gandeam sa fac jobul Taietor de iarba, dar diferit de cel vechi.

Voi ce propuneri imi puteti da?

Probabil daca ai spune ce job-uri ai in prezent, ti-am putea o sugestie.

On: de mult am cautat un server cu jobul: Train Driver. Bineinteles, ar fi imposibil ca la un server de 200-300-400-500 playeri ca, caile ferate sa fie disponibile pentru toti. Asa ca ar fi o varianta sa fie bagati intr-o "lume" separata fata de cei de pe server. La fiecare check-point ajuns sa fie platiti cu 2000-3000$ (2-3k). Checkpointurile sa fie in toate 3 orasele, fie deschise sau nu.

Daca ti-a placut sugestia mea , poti da un +1. Anyway, cred ca imi vor mai venii idei, dar acum asta a fost :-j

• Upvote 1

Probabil daca ai spune ce job-uri ai in prezent, ti-am putea o sugestie.

On: de mult am cautat un server cu jobul: Train Driver. Bineinteles, ar fi imposibil ca la un server de 200-300-400-500 playeri ca, caile ferate sa fie disponibile pentru toti. Asa ca ar fi o varianta sa fie bagati intr-o "lume" separata fata de cei de pe server. La fiecare check-point ajuns sa fie platiti cu 2000-3000$ (2-3k). Checkpointurile sa fie in toate 3 orasele, fie deschise sau nu.

Daca ti-a placut sugestia mea , poti da un +1. Anyway, cred ca imi vor mai venii idei, dar acum asta a fost :-j

esti posibil, pentru ca in Sa:Mp trenurile pot trece unul prin altul, dar ar fii lag inutil.

ON: Pilot de avion ar fii mai interesant, si CP sa fie in aer. 

esti posibil, pentru ca in Sa:Mp trenurile pot trece unul prin altul, dar ar fii lag inutil.

ON: Pilot de avion ar fii mai interesant, si CP sa fie in aer. 

L-am avut, dar a fost scos. Nu era nimic special, doar intrai in acele CP-uri.

Salut BuGGed.

Azi am zis sa adaug un nou  job pe GM-ul meu, dar problema e ca nu stiu care. Ma gandeam sa fac jobul Taietor de iarba, dar diferit de cel vechi.

Voi ce propuneri imi puteti da?

Propun job-ul de trucker :D, dă-mi pm cu skype-ul tău, mai am unele nelămuriri în scripting.

Miner :-?

M-am gandit si la acesta. Dar l-am vazut deja pe 5-6 servere, nu mai e ceva unic.

Acum cred ca o sa adaug jobul "Lawn Mower". Cand te urci intr-un tractoras iti va aparea un TD in care va arata cate CP-uri ai luat si imaginea cu tipul masinii.

Revo, am deja jobul. Aveti aici o imagine cu toate joburile pe care le am: http://i.imgur.com/yE4Xf5Y.png( Suzati-ma, dar nu sunt maestru in Paint :O ).

Edited by L0K3D.

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ai putea sa incerci un job de fotograf in care primesti o camera foto si iti va pune cate un cp la fiecare hq si trebuie sa cuprinzi cat mai multe obiecte. Succes in pawn!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.