Jump to content

School Instructors SF - Propuneri si sugestii

Lupusorr
 Share

Recommended Posts

pEWbW8x.png

• Acest topic a fost facut pentru a diminua discutiile lungi si dese purtate de membrii factiunii cu liderul acestuia.
  • Scopul acestui topic este de a dezbate diferite propuneri & sugestii pentru factiune.
  • A nu se propune "adaugarea de masini noi" sau "alte comenzi utile" pentru ca nu suntem in masura sa modificam scriptul serverului.
  • Propunerile de aici se accepta doar daca este vorba despre o modificare a regulamentului sau a celorlalte topicuri importante.

**Pentru a posta o propunere/sugestie, trebuie sa urmezi modelul de mai jos:

Nick:
Rank-ul in factiune:
Propunerea:
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?:

Alte precizari?: 

Edited by .InSaNe.
Modificat topicul la capitolul Desing.

Nick: Scrum
Rank-ul in factiune: 1
Propunerea: Propun sa fie adaugata o limita cum este la Hitman Agency, anume, sa nu avem voie sa da mai mult de x licente pe ora, exemplu 5. Cine da mai mult de 5 licente pe ora sa primeasca amenda sau chiar fw, in functie de lider.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Pai unii jucatori (nu eu) chiar nu au timp sa faca raportul si nu sunt licente cand intra ei, asa jucatorii pot apela la toti instructorii, nu doar la unul cap de lista sau mai norocos.

Alte precizari?:  Multumesc!

Propunerea: Propun sa fie adaugata o limita cum este la Hitman Agency, anume, sa nu avem voie sa da mai mult de x licente pe ora, exemplu 5. Cine da mai mult de 5 licente pe ora sa primeasca amenda sau chiar fw, in functie de lider.

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Pai unii jucatori (nu eu) chiar nu au timp sa faca raportul si nu sunt licente cand intra ei, asa jucatorii pot apela la toti instructorii, nu doar la unul cap de lista sau mai norocos.

Alte precizari?:  Multumesc!

Ideea respinsa. Unii membri nu sunt de acord.

Edited by Lupusorr

Propunerea: Solicit sa fie adaugata o noua regula la acordarea licentelor, daca un client nu raspunde in 50-60 de secunde la intrebarea pusa la test acesta sa fie nevoit sa plateasca 30.000$.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Sunt foarte multi incepatori / nesimtiti care fac misto de noi si nu raspund, sau raspund foarte greu, noi in tot acest timp putem pierde alte doua licente mult mai usor de dat.

Alte precizari?:  Sper sa fie luata in considerare.

Propunerea: Solicit sa fie adaugata o noua regula la acordarea licentelor, daca un client nu raspunde in 50-60 de secunde la intrebarea pusa la test acesta sa fie nevoit sa plateasca 30.000$.

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Sunt foarte multi incepatori / nesimtiti care fac misto de noi si nu raspund, sau raspund foarte greu, noi in tot acest timp putem pierde alte doua licente mult mai usor de dat.

Alte precizari?:  Sper sa fie luata in considerare.

Daca nu raspunde in mai putin de 60 de secunde ii spui ca a picat si pleci. De obicei nu se intampla chestii de genul. Daca dureaza mult pana raspunde la o intrebare, atragetii atentia spunandu-i sa aleaga dintre A,b sau c. Deci :PROPUNERE RESPINSA

Nick: Leone_W123

Propunerea: Sa se poata trimita prin PM dovada cu raportul / cq daca un player nu a postat (12 ore timp sa trimita).

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Sunt unii cu net slab (aka PC-uri din lemne) si uneori pot sta si mai mult de o ora sa le uploadeze. (Exact cum era inainte in SiLV). Bineinteles, vei zice ca se pot pregatii cu dovezile cu o.zi inainte. Dar sunt unii care in timpul saptamanii pur si simplu nu au timp de dat licente (eu sau altii) iar vineri seara / sambata nu prea cred ca e suficient timp). Este ceva util din perspectiva mea.

Alte precizari?: Salut! /givebere Lupusorr .omg. .omg.

Nick: [email protected]
Rank-ul in factiune:  1
Propunerea: Propun ca membrii factiunii care primesc kick la sedinta pe motiv " AFK 10 minute " sa primeasca o amenda de 500.000$, poate chiar mai mare, iar membrii care primesc crash in timpul sedintei si nu revin pana la sfarist sa primeasca amenda prima data, la a doua abatere sa primeasca FW.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Cred ca ajuta liderul / co-liderul sa nu mai vorbeasca singuri, facandu-i pe membrii sa fie mai atenti.

Alte precizari?: Multumesc anticipat!

Nick: Leone_W123

Propunerea: Sa se poata trimita prin PM dovada cu raportul / cq daca un player nu a postat (12 ore timp sa trimita).

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Sunt unii cu net slab (aka PC-uri din lemne) si uneori pot sta si mai mult de o ora sa le uploadeze. (Exact cum era inainte in SiLV). Bineinteles, vei zice ca se pot pregatii cu dovezile cu o.zi inainte. Dar sunt unii care in timpul saptamanii pur si simplu nu au timp de dat licente (eu sau altii) iar vineri seara / sambata nu prea cred ca e suficient timp). Este ceva util din perspectiva mea.

Alte precizari?: Salut! /givebere Lupusorr .omg. .omg.

Nu se va aplica aceasta propunere. Daca stii ca ai net slab trebuie sa te pregatesti mai bine. Propunere respinsa.

Nick: [email protected]

Rank-ul in factiune:  1

Propunerea: Propun ca membrii factiunii care primesc kick la sedinta pe motiv " AFK 10 minute " sa primeasca o amenda de 500.000$, poate chiar mai mare, iar membrii care primesc crash in timpul sedintei si nu revin pana la sfarist sa primeasca amenda prima data, la a doua abatere sa primeasca FW.

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Cred ca ajuta liderul / co-liderul sa nu mai vorbeasca singuri, facandu-i pe membrii sa fie mai atenti.

Alte precizari?: Multumesc anticipat!

Pai de obicei la ora 20 serverul este full ceea ce face conectarea inainte de terminarea sedintei imposibila. Propunere respinsa.

• 4 months later...

Nick: MaddneS

Rank-ul in factiune: 5

Propunerea: Propun ca Hq sa fie în altă parte a orașului san fierro ba chiar prin mijlocul orașului .

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Hq este la marginea orașului ar fi mai frumos sa fie prin mijloc plus ca exteriorul nu se potrivește cu interiorul .

Alte precizari?:.

• Upvote 1

Nick: MaddneS

Rank-ul in factiune: 5

Propunerea: Propun ca Hq sa fie în altă parte a orașului san fierro ba chiar prin mijlocul orașului .

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Hq este la marginea orașului ar fi mai frumos sa fie prin mijloc plus ca exteriorul nu se potrivește cu interiorul .

Alte precizari?:.

Poti sa discuti cu un admin sa vezi daca ar fii posibil

• 3 months later...

Nick: wiccy
Propunerea: Propun ca să se facă un PlugIn pentru a nu primi mute când dai licenţe. Să scrii de ex. [/lesson] şi să apară pe chat: "wiccy has started a leasson" şi să se închidă automat când dai [/givelicence].

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Eu, de multe ori primesc mute că scriu prea mult. Aşa, poţi sa scrii mai repede, economişesti timpul şi al tau şi al player-ului.

Alte precizari?:  Sper sa primesc un raspuns.

Nick: wiccy

Propunerea: Propun ca să se facă un PlugIn pentru a nu primi mute când dai licenţe. Să scrii de ex. [/lesson] şi să apară pe chat: "wiccy has started a leasson" şi să se închidă automat când dai [/givelicence].

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Eu, de multe ori primesc mute că scriu prea mult. Aşa, poţi sa scrii mai repede, economişesti timpul şi al tau şi al player-ului.

Alte precizari?:  Sper sa primesc un raspuns.

Poti face aceasta propune la bugged.ro/sugestii. Doar Shad0w se poate ocupa de ce ai spus tu, aici se posteaza propunerile pentru modificarea regulilor sau a celorlaltor topicuri.

• 3 months later...

Nick:[ivN]
Rank-ul in factiune:Am rank 3.
Propunerea:Propun ca un player atunci cand intra in factiune sa fie invatat ([ivN] il vei invata pe x sa dea liciente si ce trebuie sa fac) Asa e si in real life, Cand te angajezi undeva iti arata ce trebuie sa faci si cum un fel de supraveghetor, Si sa fie de la un rank mai mare gen 3, 4, chair 5. Asa se sporeste activitate.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?:Activitate mai mare si chiar curiozitatea creste.

Alte precizari?: Astept un raspuns daca e okey.

• Upvote 3

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nick:[ivN]

Rank-ul in factiune:Am rank 3.

Propunerea:Propun ca un player atunci cand intra in factiune sa fie invatat ([ivN] il vei invata pe x sa dea liciente si ce trebuie sa fac) Asa e si in real life, Cand te angajezi undeva iti arata ce trebuie sa faci si cum un fel de supraveghetor, Si sa fie de la un rank mai mare gen 3, 4, chair 5. Asa se sporeste activitate.

Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?:Activitate mai mare si chiar curiozitatea creste.

Alte precizari?: Astept un raspuns daca e okey.

Nu este nevoie de asa ceva, pentru asta poate intreba pe /f, sau poate chema un rank 4, 5, 6 sau chiar liderul.

Pentru mai multe informatii, ar trebui sa se uite in topicul ''Ghidul Instructorului Invatacel'', acolo este explicat mai in detaliu.

• 8 months later...

Nick: []Si[]SF[]
Rank-ul in factiune: 2
Propunerea: Propun ca la testele de licente sa fie obligatoriu ca clientul sa dea [/showlicenses], la toate licentele, nu doar la gun.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Hmm, pentru ca, de exemplu exista nabi precum http://redpanel.bugged.ro/profile/CreeoN'> Creeon care cer licenta de boat, iar la mijlocul testului, dupa ce deja te-a dus cu barca departe de " port ", se trezeste sa-ti dea[/eject] si sa-ti spuna " E fain in apa? Mama ce inoti. Am licenta. ".

Alte precizari?:  Succes!

Edited by VaioN

• 7 months later...

Nick: GUESZ
Propunerea: Propun creearea unei frecvente pentru staff-ul factiunii.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Hmm, pe frecventa respectiva Testerii / Responsabilii noi si vechi isi pot da cu parerea despre sanctiuni, sau propuneri pentru noi Testeri / Responsabili. Ar fi ok, o organizare mai buna, zic eu.

Alte precizari?: Pe mine m-a ajutat destul de mult acum multa vreme pe cand eram co-leader in HA. :) Mult succes!

• 1 month later...

Nick: Dokie
Rank-ul in factiune:1
Propunerea: Propun (si sper sa fie aplicata aceasta propunere), ca sedinta sa nu fie obligatorie, de ce ? De exemplu eu maine am o nunta, si nu pot fii prezent la nunta de la 12 ca trebuie sa intru la 15:00 pe server ca sa nu iau uninvite, mi se pare mai normal ca cei care doresc salar sa se duca la sedinta si cei care nu doresc, sa nu se duca, mai ales ca rank-up e automat si toate cele. Sedinta e in weekend iar majoritatea pleaca la anumite evenimente, sper sa se uite cineva la acest topic.
Cu ce crezi ca ar ajuta factiunea?: Am fi mai liberi, din moment ce ne facem raportul, nu vad de ce sa luam uninvite aiurea ca nu am fost 10 minute la o sedinta, de exemplu poate mai sunt altii ca mine care isi amana unele evenimente destul de importante ca sa stea 10 minute la o sedinta.

Alte precizari?: Sper sa se aprobe !