Jump to content

Primul joc creeat de mine

xXaNdYx
 Share

Recommended Posts

Salutare, BuGGed. Astazi am sa va prezint primul joc creeat de mine.

(!!!) Jocul a fost facut la ora de informatica. L-am facut singur fara niciun ajutor, Paul, este un baiat care a vrut sa-i pun numele acolo :). Background-ul a fost facut in Paint.

https://youtu.be/l210-Dk9yuQ

Linkul de download nu il pun inca, deoarece doresc sa refac jocul cu alte entitati si sa fie mai HD si nu facut in Paint :)

Edited by AndydoT

”M_G project for samp 0.3z”  =)))))))))))))))))))))))))))

Il am de la un coleg, e un c**** Poate sa ma ia la teste TW pana la anul, ca tot nu-l folosesc, e sters de 1 an.

Ba dar dc scrie acolo pe jos '' By Paul & Erich '' ?  :huh:

Erich, e numele meu.

Paul e un coleg care sta langa mine la informatica si a vrut sa-i pun numele acolo. E facut la info, in joaca.

El nici engleza nu o stia, dar am vrut numai sa-l fac fericit.

”M_G project for samp 0.3z”  =)))))))))))))))))))))))))))

Daaaaar apropo, tu de unde stii de el? =))

Ce joc ii asta ma? Cu banane..portocale, acadele mere, mure :))

Mai e si beta ... cat crezi ca vei evolua la el? 2%...daca chiar vrei sa faci un joc ai nevoie de pc bun, geaba faci tu mario si te mandresti cu el...ca nu e cine stie ce...si eu am facut un joc cu zombii....posibil sa il postez in curand....daca facea-i si tu ceva mai calumea ... + acel logo facut in paint, hmmm...

Ce joc ii asta ma? Cu banane..portocale, acadele mere, mure :))

Mai e si beta ... cat crezi ca vei evolua la el? 2%...daca chiar vrei sa faci un joc ai nevoie de pc bun, geaba faci tu mario si te mandresti cu el...ca nu e cine stie ce...si eu am facut un joc cu zombii....posibil sa il postez in curand....daca facea-i si tu ceva mai calumea ... + acel logo facut in paint, hmmm...

Mai omule, tu nu înțelegi că e facut la ora de informatică?!? Cu un shit PC.

Ție chiar îți place să-ți vezi nickname-ul?

Da , e BETA, nu e gata, mai am de făcut la el,în plus să-i fac un logo în Photoshop.

Te bagi tu... "Marele programator BuGGed INC.)

Dacã te-ai supărat, îți trece..

Edited by AndydoT

• 1 month later...

Da asa se intampla in Romania. Omu vede un proiect, chiar daca nu e bun incepe sa arunce cu c**** in el. Baiatu ala a muncit pentru chestia pe care a facut-o. In loc sa ii spunem "mai bine te jucai pe telefon", "mai bine faceai in nush ce", "n-ai facut nici 2%" etc etc, trebuia sa ii fi spus gen "bravo, felicitari" "eu nici macar imaginea nu o fac sa se miste", adica sa-i spunem incurajari. Dar asta e Romania plina de invidiosi care stiu sa arunce cu c**** in om. De ce sa nu il incurajam ? Poate daca il incurajam face si el ceva mai bun. Ce vroiai sa faca Fruit Ninja din prima ? E incepator omu, are nevoie de antrenament si sa mai invete cum stau lucrurile. 

ON: Felicitari pentru proiect. Dupa ce o sa imi iau un PC mai serios, o sa ma apuc si eu de dezvoltarea jocurilor, doar ca o sa le fac pentru Android. :D Succes in continuare si poate cine stie, de la un joculet desta ajungi sa faci ceva maret. Nu uita toti au inceput ca tine, de la 0.

• Upvote 1

Da asa se intampla in Romania. Omu vede un proiect, chiar daca nu e bun incepe sa arunce cu c**** in el. Baiatu ala a muncit pentru chestia pe care a facut-o. In loc sa ii spunem "mai bine te jucai pe telefon", "mai bine faceai in nush ce", "n-ai facut nici 2%" etc etc, trebuia sa ii fi spus gen "bravo, felicitari" "eu nici macar imaginea nu o fac sa se miste", adica sa-i spunem incurajari. Dar asta e Romania plina de invidiosi care stiu sa arunce cu c**** in om. De ce sa nu il incurajam ? Poate daca il incurajam face si el ceva mai bun. Ce vroiai sa faca Fruit Ninja din prima ? E incepator omu, are nevoie de antrenament si sa mai invete cum stau lucrurile.

ON: Felicitari pentru proiect. Dupa ce o sa imi iau un PC mai serios, o sa ma apuc si eu de dezvoltarea jocurilor, doar ca o sa le fac pentru Android. :D Succes in continuare si poate cine stie, de la un joculet desta ajungi sa faci ceva maret. Nu uita toti au inceput ca tine, de la 0.

Mersi mult, am fost plecat și de aceea nu am avut timp să răspund. Într-adevăr, există mulți 'jmecheri' *nesimțiți* d-ăștia care se cred bossi bossilor când defapt sunt niste copii fara viata sociala, SLAM etc..

Acum să-i lămuresc și pe ceilalți:

1.Nu îți trebuie PC bombă pentru un astfel de joc, chai deloc, la informatică avem 'calculatoare care merg pe cărbuni'.

2.Mă numesc Erich, Andy e porecla, peste tot folosesc porecla, nu mă complic, dar la școală am pus numele pe pe 'joc' să iau o notă bună. Acum chestia cu Paul: Paul este un coleg care s-a pus lângă mine la informatică, eu apreciez cel mai mult informatica și deobicei eu fac totul (Software, Hardware), și îmi place să trec la 'Credits' numele la colegi să se simtă mai 'speșiăl' (Special). Vorbim mai încolo, mi se descarcă telefonul.

Canalul meu de Youtube (Dimensional X studios

Foarte reusit, succes mai departe, asteptam si alte jocuri. Eu nu ma pricep in acest domeniu deci nu pot decat sa te felicit, dar pentru inceput asa cum arata el si pentru functiile pe care le are e foarte bine. Tot asa!

Idem.