Jump to content

Steam - Secret Badge

HaterulREGE
 Share

Recommended Posts

Salut și bine v-am găsit ! Astăzi, o să vă arăt cum să descoperiți un badge secret, adică insigna „Red Herring”.

1) Prima dată, avem nevoie de Google Chrome.

2) După, intrăm pe următorul link și ne conectăm cu contul de Steam.  (http://store.steampo....com/app/253750)

3) După ce ne-am conectat și am intrat pe pagina jocului „Ikaruga” tastăm „Search” ca un cod în GTA San Andreas Single Player și apăsăm ENTER.

4) Ne va apărea o căsuță iar în aceea căsuță introducem codul „1v7531”. 

5) După ne verificăm profilul și vom vedea că am primit insigna „Red Herring” și 100 XP.

Edited by HaterulREGE
  • Upvote 1

@@Twig, Nu, nu prea știe tot net-ul. Sincer, mulți nu știu. Astăzi am aflat și eu de acest badge, chiar dacă de vreun an sau chiar doi utilizez Steam-ul și sunt destul de activ pe reddit. Cum l-am descoperit și eu tot astăzi, am zis să-l împărtășesc și cu voi, nu văd care e problema. Da, ce mi-am făcut cont pe forum-ul vostru, până acum m-am jucat doar pe serverele de SA-MP și nu am dat importanță forumului. Și nu am de ce să fac reclamă jocului ăla, nu eu l-am creat și nu primesc eu bani dacă îl cumpără cineva. 

@@Twig, Nu, nu prea știe tot net-ul. Sincer, mulți nu știu. Astăzi am aflat și eu de acest badge, chiar dacă de vreun an sau chiar doi utilizez Steam-ul și sunt destul de activ pe reddit. Cum l-am descoperit și eu tot astăzi, am zis să-l împărtășesc și cu voi, nu văd care e problema. Da, ce mi-am făcut cont pe forum-ul vostru, până acum m-am jucat doar pe serverele de SA-MP și nu am dat importanță forumului. Și nu am de ce să fac reclamă jocului ăla, nu eu l-am creat și nu primesc eu bani dacă îl cumpără cineva. 

Toate grupurile de pe steam au anuntat despre acest badge. Chiar si grupuri romanesti.

Fii atent ! Te duci aici http://store.steampowered.com/app/253750și nu apeși nicăieri, scrii așa „search” dar să fii logat ! Și după îți apare o căsuță și introduci codul ăla.

Degeaba te chinui, nu toti reusesc sa inteleaga tehnologia :))

App. mie mi-a fost de folos acest topic, deoarece nu am stiut. Thx. +1