Jump to content

Pawn script, recompensa 70.000.000 (red/green/blue)

Jaws
 Share

Recommended Posts

Salut bugged, am nevoie de ajutor la o problema in scripting. (nu imi fac server, imi place sa scriptez)

Am un gamemode gen bugged si este un bug minor la sistemul de clanuri

Sa va spun:

Fac un clan [/shop -> clan], apoi ii pun tagul si numele (/cname) & (/ctag) si dupa ce dau restart la server,  numele clanului & numele tagului nu se salveaza. Asa ca, dupa restart leaderul clanului trebuie sa dee iar (/cname) & (/ctag) pentru a-si restabili setarile clanului.

Clip video:

https://www.youtube.com/watch?v=aBRA4rhN2vU

Recompense:

• 70.000.000 $ (blue.bugged.ro)
  • 70.000.000 $ (red.bugged.ro)
  • 70.000.000 $ (green.bugged.ro)

@, daca imi raspunzi si la topicul asta, cum mi-ai raspuns la celalalt, esti baros :wub: .omg.

Edited by AIM Colony

Si ce este asa greu?

In primul rand nu te putem ajuta daca nu ne arati codul din pawno.

Cel mai probabil nu se salveaza in baza de date. E o problema la variabile. Asigura-te ca totul este ok la variabilele ce tin de clan / clan tag.

Nu au nici o treaba variablele... Sistemul trb refacut de la 0 deoarece este buguit (ma refer si in baza de date) Edited by Vaslui.

Nu au nici o treaba variablele... Sistemul trb refacut de la 0 deoarece este buguit (ma refer si in baza de date)

Din moment ce este facut system-ul de clanuri, e logic ca au creeat variabilele. Sa te uiti in baza de date > clanuri (sau cum ai tu) si sa cauti variabila unde se salveaza numele clanului si tag-ul. Daca nu exista, le creezi tu acolo. Bineinteles, nu cu ce iti vine tie in cap, trebuie sa fie asemanatoare cu cele din gamemode.

Si ce este asa greu? 

In primul rand nu te putem ajuta daca nu ne arati codul din pawno.

Cel mai probabil nu se salveaza in baza de date. E o problema la variabile. Asigura-te ca totul este ok la variabilele ce tin de clan / clan tag.

Alex, vad ca ai cunostintele necesare pentru a repara asa bug, ma poti ajuta? Imi poti da skype, ceva?

Problema a fost rezolvata de catre @Donboo.

Nu a fost, spune-i sa intre iar pe skype ca a iesit in mijlocul teamviewerului.

stiu ca stie sa scripeze, imi place anticheat-ul lui, aprekiez

@, mai ai nevoie?

Da, mai am nevoie

Edited by AIM Colony

Juma eu i-am facut, adica sa-i salveze clanurile, doar ca nu erau bune /ctag si /cname, adevarat?

Erau bune.

Trebuia rescris ceva.

//EDIT: Defapt, mai multe.

Edited by AIM Colony

Pai stiu, ti-l faceam aseara...dar ai iesit dupa calculator, din ce mi-ai zis.

Am lucrat pe GM-ul care mi l-a dat, nu am lucrat pe cel care ai lucrat tu.

Oricum, a facut urat, nu a dat nimic. Cica 'nu merge', dar la mine pe host merge totul ok.

Edited by L0K3D.

Am lucrat pe GM-ul care mi l-a dat, nu am lucrat pe cel care ai lucrat tu.

Oricum, a facut urat, nu a dat nimic. Cica 'nu merge', dar la mine pe host merge totul ok.

Si mie a vrut sa-mi dea teapa, dar nu prea a mers, pentru ca el vroia sistemul sa il fac, nici macar nu avea si nici nu are 70kk pe green..cica ii dadea unu, oricum colony, putea-i spune ca nu dai nimic, ti-l faceam si altfel, dar dupa ce mi-am dat seama ca incerci...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.