Jump to content

Hitman Agency - Discuții Generale

rizo00

Recommended Posts

9Q9M8qF.png

* În acest topic doar membrii Hitman Agency pot discuta sau posta poze, păreri, sugestii în legătură cu Agenția.

* Folosiți un limbaj decent, fără a jigni cineva, indiferent că este sau nu membru Hitman Agency.

* Regulamentul forumului trebuie respectat. 

• Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Propun să facă unul dintre deținătorii serverului o modalitate prin care să nu ne lase să facem contracte fără undercover/turn off, să ne atenționeze sau oprească cumva.

Propun diminuarea sancțiunilor pentru fail la contract și în același timp mărirea raportului pentru fiecare rank, eu unul îmi pot face tot raportul pe o săptămână într-o zi.

Propun ca de acum în HQ să dăm /undercover în special ca să nu mai uităm noi.

Propun ca prețul minim al unui contract să se mărească, astfel determinând și Hitmanii să îndeplinească cât mai multe.(Sau ne dă serverul bani în plus pentru distanță mare/timp scurt).

Propun ca sanctionarea unui contract esuat, sa nu fie atat de drastic.

Poate din greseala, reluam comenziile necesare [/turn off] si [/undercover] pentru a fii siguri, uneori gresind ( deoarece daca ai deja undercover, ti-l va scoate ) .

O faza asemanatoare mi s-a intamplat recent si a fost foarte aiurea.

Propun sa fie acordate amende, sau maxim AV-uri, consider ca un FW este o sanctiunea prea mare, mai ales pentru incepatori.

Propun să facă unul dintre deținătorii serverului o modalitate prin care să nu ne lase să facem contracte fără undercover/turn off, să ne atenționeze sau oprească cumva.

Propun diminuarea sancțiunilor pentru fail la contract și în același timp mărirea raportului pentru fiecare rank, eu unul îmi pot face tot raportul pe o săptămână într-o zi.

Propun ca de acum în HQ să dăm /undercover în special ca să nu mai uităm noi.

Propun ca prețul minim al unui contract să se mărească, astfel determinând și Hitmanii să îndeplinească cât mai multe.(Sau ne dă serverul bani în plus pentru distanță mare/timp scurt).

1) Exista deja un mod numit HitmanCMD care face acest lucru.

2) Nu se va lua in considerare, e problema ta ca faci contractele intr-o zi. Poti participa la " Hitman of the week " daca ai asa mult timp la dispozitie. Raportul va fii marit in timp, poate peste o luna. Sanctiunile nu vor fii diminuite momentan, au fost aproximativ 200 de aplicatii si v-am ales pe voi considerand ca sunteti cei mai potriviti. Daca m-am inselat, asta este... cei ce nu se integreaza vor iesi si vor intra alti.

3) Fiecare poate da /undercover unde vrea, important e sa il aveti atunci cand faceti contracte si sa nu vada nimeni cand il " activati " 

4) Poti face o propunere in topicul special pentru propuneri la server.

Propun ca sanctionarea unui contract esuat, sa nu fie atat de drastic.

Poate din greseala, reluam comenziile necesare [/turn off] si [/undercover] pentru a fii siguri, uneori gresind ( deoarece daca ai deja undercover, ti-l va scoate ) .

O faza asemanatoare mi s-a intamplat recent si a fost foarte aiurea.

Propun sa fie acordate amende, sau maxim AV-uri, consider ca un FW este o sanctiunea prea mare, mai ales pentru incepatori.

Din greseli invatam toti. Cum am spus si mai sus, vrem cea mai capabila factiune de pe server. Hitman nu este pentru oricine. Totusi daca vom vedea prea multe fail-uri, se vor diminui sanctiunile. Probabil turn on se va sanctiona cu AV, si contract sub 100 dar +90 se va sanctiona tot cu AV. Momentan nu se schimba nimic pana la noi informatii.

Propun sa se schimbe putin sistem-ul de sanctionare la contractele esuate. Contractele esuate cu motiv 'no undercover' sau 'turn on' sa fie in continuare sanctionate cu Faction Warn, insa la distanta, propun ca contractele sub 95m sa fie sanctionate cu Faction Warn si contractele intre 95m-99m sa fie sanctionate doar cu un AV, la doua AV-uri acumulate sa se primeasca un FW. Ar fi mai ok, pentru ca o mare parte din membrii factiunii folosesc nostress-ul facut de Gumball, iar acela la fel ca si la folosirea comenzii /find metrii pana la tinta se actualizeaza o data la 3 secunde, iar in aceste 3 secunde se pot intampla multe, de exemplu eu am dat fail azi cu nostress-ul activat, 99m si am luat FW pentru ca a lipsit un singur metru.

Propun sa se schimbe putin sistem-ul de sanctionare la contractele esuate. Contractele esuate cu motiv 'no undercover' sau 'turn on' sa fie in continuare sanctionate cu Faction Warn, insa la distanta, propun ca contractele sub 95m sa fie sanctionate cu Faction Warn si contractele intre 95m-99m sa fie sanctionate doar cu un AV, la doua AV-uri acumulate sa se primeasca un FW. Ar fi mai ok, pentru ca o mare parte din membrii factiunii folosesc nostress-ul facut de Gumball, iar acela la fel ca si la folosirea comenzii /find metrii pana la tinta se actualizeaza o data la 3 secunde, iar in aceste 3 secunde se pot intampla multe, de exemplu eu am dat fail azi cu nostress-ul activat, 99m si am luat FW pentru ca a lipsit un singur metru.

Sistemul de sanctiuni va ramane cum este acum. Cine nu se descurca poate folosi /qg sau sa depuna demisia.

Propun sa se adauge si alte motive pentru a primi amenda. Un responsabil nu are cum sa faca amenzi doar din caps lock si spam care aceste greseli cu caps lock si spam rar le intalnesti.

De exemplu: Vorbit rank up / rank down pe chatul factiunii

Si sa fie minim 3 caractere cu caps lock pentru a primi amenda. 5 caractere e prea mult..

Propun sa se adauge si alte motive pentru a primi amenda. Un responsabil nu are cum sa faca amenzi doar din caps lock si spam care aceste greseli cu caps lock si spam rar le intalnesti.

Si sa fie minim 3 caractere cu caps lock pentru a primi amenda. 5 caractere e prea mult..

E stupid sa dai amenda doar pentru ca cineva ar spune " iau rank-up saptamana dupa 2 saptamani"... pana la urma, si asta e discutie despre rank-up. Daca gasiti alte motive mai bune pentru a da amenda, va astept cu propuneri aici. Cat despre 3 caractere cu caps, nu cred ca se va adauga. E ok cum e acum.

Amenda se va da pt minim 5 caracrete. De exemplu spune "clanul AIM sau LSPD", ii dai amenda? sunt initiale...

• 2 weeks later...

Propun să fie adăugat un topic cu cereri de rank up deoarece consider că ar fi mai ok așa atât pentru lider cât și pentru membrii.

Un player dacă intră în facțiune marți, miercuri trebuie să aștepte aproximativ 5-6 zile în plus pentru fiecare rank-up, și este nevoit să realizeze încă un raport saptamanal, iar în Hitman știm cu toții că se face rank foarte greu, cu acest decalaj ajungi să primesti rank 5 la aproximativ 90-95 de zile, față de 70 cât este normal. Când un player va acumula zilele necesare cât și raportul complet va efectua o cerere, iar liderul va raspunde la ea.

Propun să fie adăugat un topic cu cereri de rank up deoarece consider că ar fi mai ok așa atât pentru lider cât și pentru membrii.

Un player dacă intră în facțiune marți, miercuri trebuie să aștepte aproximativ 5-6 zile în plus pentru fiecare rank-up, și este nevoit să realizeze încă un raport saptamanal, iar în Hitman știm cu toții că se face rank foarte greu, cu acest decalaj ajungi să primesti rank 5 la aproximativ 90-95 de zile, față de 70 cât este normal. Când un player va acumula zilele necesare cât și raportul complet va efectua o cerere, iar liderul va raspunde la ea.

Regulamentul va ramane cum este in acest moment, adica voi da rank up doar duminica la sedinta si lunea.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.