Jump to content

[Dr.Sheperd's Tutorials] Cum să foloseşti Gas-canul.

Oddie
 Share

Recommended Posts

Salutare buGGed, m-am hotărât să fac acest topic deoarece mulţi playeri nici nu au habar în folosirea gas-canului.

Primul pas este următorul

[iNCEPUT]Mergem la oricare 24-7 de pe acest server.

zXDQgbV.png

[PASUL 1]Întrăm in clădirea 24-7 după care tastăm următoarea comandă [/shop]

[PASUL 2]După ce am tastat această comandă trebuie să ne apară următoarea casetă

kybnv4w.png

[HINT]Apăsăm enter sau Select din căsuţa respectivă.

[PASUL 3]Trebuie să primim următorul mesaj de confirmare

RsEuzY4.png

[PASUL 4]După ce ajungem la benzinărie, trebuie să tastăm comanda [/fillgascan] şi trebuie să primim următorul mesaj de confirmare

9uuMG87.png

[PASUL 5]După ce am tastat această comandă trebuie să primim şi confirmarea plăţii si umplerea canistrei. Trebuie să primiţi acest mesaj colorat pe chat

WkFmBsR.png

[PASUL 6]Pe parcurs dacă dorim să folosim canistra trebuie să tastăm in chat comanda (/fill) şi trebuie să fim în maşina în care vrem să adaugăm 20% Fuel. Adică gas-canul.După ce am folosit comanda [/fill] trebuie să primim următorul mesaj

xoDL8f5.png

[RECOMANDARE]Recomand

afq0Z5W.png

[OPŢIONAL]

Preţurile produselor care au fost folosite in acest tutorial

Gas-canul:3.000$

Umplerea gas-canului:700$

Plinul la o maşină oarecare:3.500$-4.000$ (Depinde de zonă}

Acesta este sfârşitul tutorialului pe care vi-lam prezentat astăzi.

Dacă ţi se pare de ajutor te rog să îmi accorzi un +1.

Edited by Dr.Sheperd
  • Upvote 7

Sheperd, sincer chiar daca seamana cu al meu este foarte frumos, si sincer imi place foarte mult deoarece e mai complex, adica am observat ca ai pus imagini si cand ai platit benzina si restul...nu ma supar, ba chiar stiu ca a fost un tutorial ajutatot, de aceea iti voi da un +1.

• 2 weeks later...
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.