Jump to content

GTA IV sau GTA V

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

GTA V.

Eu unul prefer GTA IV. De ce? Jocul e mai realistic fata de GTA V, si e bun mai ales daca ai un pc slabut pentru gta v. Ce e drept, la grafica GTA V bate grav IV, insa a fost si este un joc extrem de

• 4 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Ca story? GTA IV, clar. GTA IV este jocul cu cea mai frumoasa poveste din toata seria GTA, evident. Dar acest joc are si un mic defect, realismul. Adica sa fim seriosi, GTA e facut ca sa ne distram, nu? Pai in GTA IV nu prea ai cum sa te distrezi tocmai din cauza realismului chinuit. ( adica prefer sa iau o curba in frumosul Los Santos decat sa stau 10 secunde sa iau o curba in intunecatul Liberty City. ) Si da, stiu ca si GTA IV are modul de on-line, dar nu este la fel de avansat ca cel de la GTA V.

Ca gameplay si grafica? GTA V. Si minune! In GTA V cand virezi la dreapta, o iei la dreapta. ( pentru cei care s-au prins de gluma ). Desi grafica e un motiv destul de penibil ( GTA V a fost facut in 2013 iar GTA IV in 2008, sa fim seriosi ) totusi GTA V are grafica mult mai buna decat jocul GTA IV. Iar pe langa asta, atmosfera. Cred ca toti au observat ca GTA IV are o atmosfera foarte sumbra si intunecata, asta e un motiv foarte serios care trage jocul in jos. Si da, GTA V are o poveste mult mai proasta decat cea de la GTA IV, stiu. Dar acest joc are si modul on-line, care da, are si el defectele lui. Iar pe langa asta, povestea este mica, si usor de inteles. Plus posibilitatile, plus gameplay, plus grafica, plus abilitatea ca jucatorul sa poata interactiona cu NPC-urile.

Raspuns final: personal, prefer GTA V.

Edited by Kareito

Clar GTA V, deoarece, Grand Theft Auto V este jocul care a dat peste cap industria divertismentului, reuşind să surclaseze încasările înregistrate de filmele de la Hollywood şi să spargă şapte recorduri mondiale.

• 1 month later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...