Jump to content

Viata voastra fara calculator

uNboRn
 Share

Recommended Posts

M-am uitat cat de cat printre topicurile din aceasta categorie, si nu am gasit o astfel de intrebare: ce v-ati face voi fara calculator? Sa zicem ca, vi se strica, si nu aveti banii necesari repararii, nu aveti vreo ruda care va poate ajuta, si o luna ar trebui sa stati fara calculator. Credeti ca rezistati o luna intreaga fara sa va atingeti de calculator? Sau dati iama la vreun prieten?

Nu exista niciun model, dar va rog sa nu postati doar de dragul unui +1. Nu vreau sa vad chestii de genul "eu as rezista" sau "buna intrebare". Raspundeti in limita bunului simt. 1.gif

• Upvote 2

Hmm, mai nou in ziua de azi calculatorul a devenit o dependenta, mai ales pentru cei "mici".

Non-stop pc, se strica fac scandal, e o chestie nu tocmai buna, si nu doar din punct de vedere al sanatatii ci si al socializari..

Insa acest lucru poate fi controlat de parinti.

La noi astia "mari" lucrurile stau altfel, cred, cel putin pentru mine, pc-ul reprezinta doar o metoda de a ma relaxa dupa o zi de munca.

Sau un mijloc de comunicare cu prieteni.

Iar daca e sa se strice[nu ca nu ar fi deja..]probabil mi-as petrece mai mult timp citind, sau in caz de plictiseala m-as baga pe Xbox.

Am avut PC-ul stricat 1 luna si cateva zile. Nu stiam ce sa-i fac, l-am dus si la reparatii si tot nu mergea. Dupa 1 luna si mi-am luat altul.

Exista si alte preocupari in viata, nu doar PC-ul. As iesii cu prietenii mai ales daca este vara. As sta 1 luna pe litoral :D

Guest Vertex

Cum spune si Mr.Jaks sunt multi dependenti de calculator,in special cei mici.Chiar si eu am un prieten dependent de calculator care probabil se sperie cand vede lumina zilei.De aceea poarta si ochelari.Deci un sfar ar fi sa mai lasati calculatorul de'oparte pentru a nu creea dependenta.Calculatorul nu aduce nimic bun,doar iti ocupa timpul si ti-l pierde.Eu nu spun ca nu stau la calculator dar in de'ajuns de mult in cat sa creeze dependenta.Un cuvant de incheiere: MAI IESITI BA AFARA DIN CASA!!!!!!!

Hmm , in ciuda faptului ca imi place foarte mult sa ma joc SA:MP , nu-mi petrec foarte mult timp jucand . Deobicei ies 5-6 ore pe afara si restul de ore le petrec in fata calculatorului pe Facebook , Skype . s.a.m.d . Cu siguranta as rezista fara calculator . 

Hmm, mai nou in ziua de azi calculatorul a devenit o dependenta, mai ales pentru cei "mici".

Non-stop pc, se strica fac scandal, e o chestie nu tocmai buna, si nu doar din punct de vedere al sanatatii ci si al socializari..

Insa acest lucru poate fi controlat de parinti.

La noi astia "mari" lucrurile stau altfel, cred, cel putin pentru mine, pc-ul reprezinta doar o metoda de a ma relaxa dupa o zi de munca.

Sau un mijloc de comunicare cu prieteni.

Iar daca e sa se strice[nu ca nu ar fi deja..]probabil mi-as petrece mai mult timp citind, sau in caz de plictiseala m-as baga pe Xbox.

Zici foarte bine intr-un fel........Nu poti sa te joci toate ziua

Lool.. Fara pc poate mai iesiti si voi pe afara

eu folosesc pcu mai mult pentru filme sau seriale si ce mai apuc samp, in rest sunt afara. In cazul meu de la ora 12-5 sunt la plaja cu prietenii apoi vin acasa mananc ceva si ma duc cu bicla afara vreo 2 ore ma intorc sa las bicla si ies prin oras cu tovarasii apoi seara in final stau la pc

Ps: scuze pentru eventualele greseli gramaticale, mesajul a fost scris de pe telefon.

Eu cred ca ne-ar fi mai bine fara calculatoare...In ziua de azi cand mergi la cineva si ii spui Hai sa mergem la un suc...La care el iti rapsunde nu pot am treaba,si dupa aceea intri la el in casa si il vezi pe PC,parerea mea este ca o viata fara calculator este una extrem de buna.