Jump to content
Serverul este online!

Turtorial Alci's IMG Editor 1.5

KatalinLegeto
 Share

Recommended Posts

Salut, sunt un membru nou al acestei comunitati, un Newbie dar totusi doresc sa va ajut prin a va oferi un turtorial despre instalarea modurilor pentru arme/skin. Am facut in aceasta subcategorie fiindca a fost singura dedicata modurilor. Imi pare rau daca gresesc cu ceva dar intentia mea este de a va ajuta.

Bun sa începem. Pentru început ne trebuie Alci's IMG Editor 1.5. Îl putem descărca de mai jos.

SolidFiles.com
GirlShare.ro
MediaFire.com
FastUpload.Ro
DcUpload.com
ZippyShare.com
FileHost.ro
FileShare.ro
HotFile.com

Bun sa începem. Pentru început trebuie sa deschidem Alci's IMG Editor 1.5. O sa arata cam asa :

dgC1xkZ.png

După ce l-am deschis putem începe sa băgăm moduri în jocul Grand Theft Auto San Andreas . Cum bag moduri ? Este foarte simplu, sus la Alci vom da File -> Open -> gta3.img . O să arate cam aşa :

OlUxMF2.png

După ce am deschis gta3.img o să arate c-am aşa :

325Zo4s.png

Acum trebuie sa băgăm moduri. Cum se face ? E foarte simplu, apăsăm pe Actions -> Import (remove if exists), o sa arate c-am asa :

QmZwSQZ.png

După acea mergem unde avem .txd si .dff, le selectăm si dăm deschidere. După acea vom da save. O sa arate c-am aşa :

7RjTvLO.png

Aşteptăm să se încarce si este gata. Sper ca de acuma nu o să m-ai întrebați prin alte topicuri "Cum se instaleaza acest mod".
Am facut acest topic pentru a va ajuta sa intelegeti mai usor, daca o sa am si un raspuns pozitiv din partea voastra voi reveni cu turtoriale pentru diverse moduri mult mai complexe.

• 2 months later...
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.