Jump to content
Shad0w

Sugestii generale

Recommended Posts

Sugestie: Faceti questuri zilnice noi! Intai mariti numarul lor la minim 3/zi.

Exemple de quest-uri: Mergi cu 2 taxi-uri diferite, ia heal de la ambulanta, pune contract pe cineva, fa bani la un job, joaca 2 ore pe server...

Cum crezi ca ar ajuta serverul: ar aduce mai multi jucatori.

Edited by Don Radu
  • Upvote 1

Sugestie: Sa fie adaugat un premiu special pentru cei ce ating suma de 1300 de puncte la summer quest, nu doar pentru 1000 de puncte, deoarece unii s-au chinuit pana acum sa faca  cele 9 questuri.

Cum crezi ca va ajuta serverul?: Pai la urmatorul quest unii isi vor da silinta mai mult sa faca toate questurile.

Sugestie: Imbunatatiti regulamentul general si pe cel al departamentelor!!! Problema: https://bluepanel.bugged.ro/complaint/view/1160881

https://bluepanel.bugged.ro/complaint/view/1160881

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Nu s-ar mai creea asemena situatii. Adminii interpreteaza o fraza si fac propriile reguli.

Sugestie: Sa se adauge pentru anumite masini, sau orice masina posibilitatea de a cumpara din /shop un accesoriu Neon in schimbul unei anumite sume de puncte premium sau bugged points.

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Nu a-r ajuta prea mult, dar masinile a-r arata mai frumos.

Sugestie: Sa se adauge unele misiuni precum ''Low Rider Dance'' si altele, iar la aceste misiuni sa ai nevoie de minim un anumit level cat si ore jucate, iar daca reusesti sa le termini cu succes, sa primesti bani, bugged points sau altele.

Cum crezi ca ar ajuta serverul: A-r face server-ul sa fie unul mai interesant, cu sisteme frumoase, dar asta ar ajuta si pe playeri sa se distreze facand misiuni.

Sugestie: Adaugarea a noi mini-questuri zilnice care sa ne faca sa ne ocupam timpul zi de zi pe server, ceva gen cum este Mr.Wang, dar pe alta tema. Niste minigames noi care sa ne aduca mici beneficii, precum 100%/200% bani la un anumit job sau orice job, adaugarea de noi rute la joburi. O alta sugestie care ar putea sa fie destul de ok tine de Mr.Wang, sa fie adaugate si masinile premium la care in DealerShip costa 200+ pp, iar pe ele sa primim o anumita suma de bani sau puncte premium (intre 1 si 5 sa fie random si nu exagerat ca pana la urma trebuie sa si donam ca acel host nu se plateste singur). Adaugarea de noi joburi deoarece acestea au devenit destul de plictisitoare si simtim nevoia de ceva nou, ex: wood cutter sau mai stiu eu.

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Ne putem ocupa timpul pe server in loc sa ne plimbam toata ziua cu masina sa facem KM sau sa facem raport.

Sugestie:Adăugarea /giftbox-ului pe perioadă nelimitată, să poți da /getgift odată la 20 de ore jucate.

Cum crezi ca ar ajuta serverul:Cu siguranță ar fi o motivație în plus pentru jucători de a petrece timp pe server, ar mări activitatea acestora și implicit numărul jucătorilor pe serverul nostru.

Sugestie: sa se bage un pin deoarece se sparg foarte usor conturile si asa am reduce spargerea conturilor. 

Edited by xGbY

Sugestie: Sa se stea 2 saptamani pentru rank 2 iar in rest cate o saptamana pt fiecare rank in factiuni.E prea naspa sa stai o luna pt rank 3.

Cum crezi ca ar ajuta serverul: -

Sugestie: Sa se faca update-uri, de orice fel. Bagati alt scripter eventual daca Shad0w nu se mai ocupa din motive personale.

Cum ar ajuta: Ar ajuta.

• Like 1

Parerea mea, pentru a atrage mai mult playerii pe aceasta comunitate ar fii adaugarea a unor beneficii in functie de contul tuturor, in caz ca ai cont premium poti beneficia de un Premium Account Shop in care poti cumpara cu Bugged Points diferite lucruri de ex.: al 3-lea quest zilnic, si diferite lucruri ce pot fii cumparate. In caz ca ai cont VIP sa beneficiezi de un VIP Account Shop cu diferite lucruri interesante.

La fiecare payday online sa primim un bugged point iar la un payday jucat sa primim doua buged point, parerea mea ar fii ca aceasta sugestie ar atrage mai mult playerii sa ramana online.

La job-ul de tip Farmer cel mai bine ar fii scaderea timpului perecut pe tractor, din cele 120 secunde sa se reduca la 60 secunde, acest lucru ar face ca job-ul Farmer sa fie mult mai populat de catre noii jucatori.

Stock-ul in DealerShip sa fie actualizat o singura data odata la ceva timp, asta ar face playerii mult mai activi in asteptarea stock-ului, iar preturile ar creste si vanzarea masinilor ar merge mult mai bine.

Casele din orasul SF si LV care de obicei sunt cumparate cu 3-10kk sa fie scoase, de fiecare data raman la licitatie si asta nu e prea ok, aceasta sugestie ar face ca pretul altor case sa se ridice si sa fie mai interesanta piata in joc.

In zilele de Sambata-Duminica sa se adauge un weekend quest care sa ofere o suma de bani si intre 3-8 Bugged Points sau 1-5 Premium Points.

Adaugarea a multor quest-uri noi ce ar face playerii mai activi la diferite job-uri / wang. 

Sper ca am venit cu cateva idei noi, pe parcurs sper sa mai vin cu altele si sa va ajut.

• Like 1

Sugestie: Sa primim intre 1 si 10 random Bugged Points dupa ce ducem cele 6 masini de la Wang.

Cum crezi ca ar ajuta serverul:  Ar face jucatorii sa faca mai mult Wang.

Sugestie: Playeri cu wanted sa nu mai poata folosi avioane , dar sa poata folosi in continuare mave-urile pt ca ce-i din departamentele de politie nu pot folosi hunter-ul pt w1 sau hydra sa ii ajunga sa le dea somatie iar cu mave de politie nu prea ai nici o sansa sa prinzi un shamal 

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Playeri sa nu mai abuzeze de avioane si sa mai foloseasca si mave-urile cand au wanted nu doar avioanele rapide 

Consider ca ar fi bine sa bagati tier vip 3 pentru a mari donatiile, a ridica interesul jucatorilor. Personal cred ca ar trebui sa fie urmatoarele vehicule : Huntley, Jester, Comet, Super GT.

• Fok 1

Sugestie: Last Car Standing

Am vazut recent sistemul de Last Car Standing si am fost putin dezamagit, nu din cauza bugurilor ci din cauza sistemului in sine pentru ca este total lipsit de idei. Asa ca am venit cu cateva idei in legatura cu Premii/Masini/Lobby etc.

Pentru inceput:
-Adaugare de noi mape:

- Tower Fall (Manana), Texas Arena [Bloodring Banger (am eu un mapping frumos)], SAMP Arena [Monster (cea de acum)], Mountain Fall [Bandito (tot cea de acum)], Sky LCS [Club (am alt mapping si pentru asta)].

- Adaugare lobby-uri pentru fiecare mapa (10 locuri) (am mapping pentru fiecare tho)

- Adaugare sistem de punctaj (Panel):

- Pentru fiecare meci castigat primesti 10 puncte in panel ; Locul 2 - 8 puncte ; Locul 3 - 6 puncte.

-- Premiile vor fi primite in functie de locul ocupat in fiecare luna (tot in fiecare luna se reseteaza punctajul):

Locul 1: 15,000,000$ ; 5 Skin Boxes ; 3 Vehicle Boxes ; 25 PP ; 100 BP. Locul 2: 10,000,000$ ; 3 Skin Boxes ; 1 Vehicle Box ; 15 PP ; 50 BP  Locul 3: 5,000,000$ ; 1 Skin Box ; 5 PP ; 25 BP. 

Sugestie: Propun sa se modifice  sistemul de Licitatii , in momentul in care dai /Licitati sa iti apara un chenar cu toate masinile/ casele/ Bizuri ce is puse la vanzare, pentru fiecare 24ore in care iti ti masina/casa sau biz-ul sa platesti 500k

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Ar fi o chestie mai moderna si nu ai mai cauta atata Masinile/Casele/Biz-uri.

Sugestie: Propun sa se faca un sistem pentru km la masini, cand dai /km sa apara un chenar cu lista de playeri care doresc sa li se faca km la masina, sa se adauge in sistem un mic depozit in care (EU) bag bani maxim 50kk, cand (X) termina aia 100km sa primeasca automat 1,5kk-2kk limita, Ex: Dai /km apare chenar-ul si alegi persoana dorita, dai pe persoana dorita si iti apare checkpoint unde se afla masina, dupa terminarea misiuni de 100km sau cat selectezi din lista, sa dispara masina si sa primesti bani in banca sau la tine 

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Ar fi o chestie moderna si nu sar mai da atata teapa/scamm.

Vor urma si alte sugesti.

Daca va place aceste sugesti sa nu ezitati sa apasati butonul +1

By AschiutaRo

Haideti sa va sparg eu cu o sugestie pe care sigur e de nerefuzat.

Cum sta treaba propun sa se faca pe server gen cartea recordurilor, in asa fel un player care face ceava wow sa apara pe o lista .

Vazusem zilele astea pe profilul unor prieten ca au postat gen Rank 5 PD de exeplu , fiecare player vrea sa apara intro lumina buna si sa fie si el undeva pe o lista si cred ca sugestia mea merita incercata.

Am exact in minte cum sa posteze un player ca sa vedem daca merita sau nu in acea carte.

Mai multe discutam cu placere pe discord sau pm pe forum .

Astept pm pentru a fi Manager pentru Cartea Recordurilor BuGGed.

Sugestie: Propun sa fie adaugat un iphone ca pe Gta V si sa tastezi comanda /phone sau /iphone si sa poti suna trimite sms uri sau sa faci poze il locul camerei din 24/7 si sa fie si adaugata lista de prieteni tot in acea comanda.

Cum crezi ca ar ajuta serverul: pai ar aduce mai multi playeri, deoarece nici un Server de samp nu detine acest sistem.

Sugestie: Sa faci un cod de reducere pentru youtuberii! Persoanele care creeaza content pe blue.bugged.ro sa primeasca un cod de reducere care sa fie folosit de sustinatorii lui si nu numai. Odata ce doneaza pt server cu acel cod sa primeasca mai multe pp-uri./bp-uri

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Prin faptul ca incurajezi comunitatea sa sutina serverul.

Edited by Eben28

Sugestie: Propun unele mici schimbari la Minigame-ul Hunger Games (2.1):

➡️Arme / Dropuri / Masini
  - Propun ca armele sa nu se mai poata spawna pe cladiri inaccesibile.

- Propun sa se adauge noi arme (Glock, Rifle, AK 47 etc.)

- Propun sa exista cate un Drop pe fiecare zona schimbata.

- Propun sa se adauge Avioane de lupa in game (Rustler)

➡️Lobby

- Propun ca in Lobby sa fie schimbate casele/masinile

Cu ce ar ajuta serverul: Ar fi mai multi jucatori atat pe server cat si in HG.

• Upvote 1

Sugestie:Sa se poata cumpara mai mult de 10 sloturi pentru vehicule daca ai cont legend si sa fie slotu mai scump ca si ce l pana la 10/10 

Cum crezi ca ar ajuta serverul: Pai de ex eu tre sa tin masinile pe mai multe conturi. Si nah ar fi donati nu? zic si eu...

Sugestie: Modificari factiuni.

Deja e prea mult favoritism si se intra pe pile si mai ales daca cineva ia lider isi suna rapid un prieten sa aplice si ii da co lider in 10 minute , chiar daca persoana nu are nici 1 zi in factiunea aceea. Propun ca, co liderul sa aiba minim 30 de zile in factiunea actuala cand se alege .

Si propun ca numarul de zile maxim in o factiune sa fie de 100 de zile iar pentru lider si co lider sa fie de 300 de zile. Deja sunt pre multe persoane care au mult peste 100 de zile si tot stau in factiuni. Daca ar fi numarul maxim de 100 de zile , atunci ar fi mai multe persoane cu sanse sa fie intr o factiune , FH urile ar fi mai complexe . Din 700 de jucatori cati sunt maxim intr o zi , factiunile au aceeasi jucatori de luni de zile si restul sunt pe /sleep ca nu ai ce face . Degeaba te chinui sa faci un nume ,sa te faci cunoscut ca tot nu ai sanse si tot pe pile se intra.

Cum crezi ca ar ajuta serverul : Pai ar fi mai multa lume activa , FH urile ar fi mai complexe si mai frumoase  si chiar s ar merita sa te chinui intr o factiune si sa speri la o functie ca , chiar ai avea sanse.

Am o sugestie Shad0w pentru tine acum cu cateva zile in urma a aparut samp android pe telefon si multi nu ai PC-uri dar in schimb au telefoane si ca sa fie serverul mai popular sa poata si ce-i de pe telefoane sa joace adica sa fie comenzi ca am incercat si eu de pe telefon sa joc si e smecher sa joci doar ca nu poti intra/iesi din intr-o locatie sau bussines ca nu merge comanda /enter sau /exit daca doresti poti sa adaugi niste comenzi pentru telefon sa iesi sa intri si sa mai vezi ce sa mai faci PS sper sa imi raspunzi curand.