Jump to content

● Taxi LV - Bonusuri şi Evenimente

Recommended Posts

WtOc6Ux.png

Acest topic de bonusuri prezintă toate informaţiile necesare prin care un membru poate fi premiat cu o sumă de bani pentru ca a îndeplinit anumite cerinţe stabilite. 

Puteţi primi aceşti bani prin completarea unei cereri, prin îndeplinirea unor condiţii şi respectarea unor reguli şi cerinţe. Dacă nu vă încadraţi în condiţiile cerute, nu faceţi o cerere deoarece nu va fi acceptată.

Pe langă aceste lucruri, ne rezervăm dreptul de a respinge o cerere în cazul in care vom considera că un anumit membru nu merită să fie premiat, deoarece nu are un comportament adecvat.

Bonusurile facţiunii vor fi acordate pentru:

• cele mai multe payday-uri în momentul acordării salariului;
  • teste acordate în cadrul facţiunii;
  • atingerea unui număr de zile semnificativ în facţiune;
  • rank 5 fără faction warn sau raport warn (42 de zile); 
  • cele mai multe comenzi accepte;

Days event - ÎNCHIS PE PERIOADA NEDETERMINATA

• Model cerere pentru bonusul cu numărul de zile:

(Day's Event)
Nume:
Numărul tau de zile:
Alte precizări:

[INFORMAŢII]

• Acest bonus se va acorda în funcţie de numărul zilelor pe care un membru le va aduna în cadrul facţiunii. Dacă aveţi deja numărul respectiv de zile, nu mai depuneţi cererea pentru a primi răsplata, deoarece nu va fi acordată. Se vor primi bani doar la atingerea unui număr de zile fixe în facţiune, exemplu: 100 de zile, 200 de zile, etc. Trebuiesc îndeplinite cerinţele minime pentru a primi un astfel de bonus şi respectate nişte reguli.

[REGULI]

• Dacă în momentul în care faceţi zilele necesare şi aveţi cerere depusă aveti 1/3 FWs veţi primi cu $10.000.000 mai puţini bani decât trebuie. Dacă aveţi 2/3 FWs veţi primi cu $20.000.000 mai puţini bani decât trebuie.
  • Aveţi la dispoziţie 72 de ore (3 zile) să faceţi cerere după ce faceţi numărul cerut de zile, altfel nu vei mai primi bonusul.
  • Ne rezervăm dreptul de a decide dacă membrul care va dori acest bonus, în sensul că, dacă membru respectiv a avut un comportament neadecvat în cadrul facţiunii poate să nu fie premiat. Nu dorim să oferim bonusul unui membru care a cauzat doar probleme şi a avut un comportament lipsit de respect faţă de alţi membri sau fată de facţiune.

[PREMII]

• Cei care fac 100 zile zile şi au un comportament adecvat vor primi o sumă de $20.000.000.
  • Cei care fac 200 zile zile şi au un comportament adecvat vor primi o sumă de $40.000.000.
  • Cei care fac 300 zile zile şi au un comportament adecvat vor primi o sumă de $60.000.000.
  • Cei care fac 400 zile zile şi au un comportament adecvat vor primi o sumă de $80.000.000.
  • Cei care fac 500 zile zile şi au un comportament adecvat vor primi o sumă de $100.000.000.
  • Şi aşa mai departe cu $20.000.000 în plus la fiecare 100 zile.

Rank 5 fără sancţiuni - ÎNCHIS PE PERIOADA NEDETERMINATA

Model de cerere pentru evenimentul rank 5 fără sancţiuni

(Event Rank 5 fără şancţiuni sau raport warn)
Nickname:
Rank:
Eşti sigur că nu ai avut sancţiuni până la rank 5?: 
Numărul de zile:
Alte precizări:

La acest eveniment membrul respectiv care va ajunge la rank 5 cu 42 de zile va primi suma de $15.000.000.
Ar trebui ca atunci când faceţi rank 5 cu 42 de zile să postaţi cât mai repede. Aveţi timp 72 de ore de când aţi făcut rank 5 fără sancţiuni (42 de zile) să faceţi cererea de bouns.

EVENIMENTE

Taximetristul saptămănii -  ÎNCHIS PE PERIOADA 21.12.2020 / 08.01.2021

[INFORMATII SI REGULI]

• Pentru a participa aveți nevoie de un screenshot cu [/raport] când considerați că ați atins numărul de comenzi necesar pentru a câștiga.

• Puteți posta în orice zi, câștigătorul va fi ales la ședință.

• Nu aveți voie să postați poze cu [/raport] mai vechi de 24 de ore, ideal ar fi să postați imediat ce ați făcut dovada.

• Pot participa doar membrii care au efectuat minim 200 de comenzi.

• Cei care trișează pentru a câștiga concursul își vor pierde dreptul de a mai participa vreodată.

• Membrii care câștigă concursul mai pot participa și săptămâna următoare doar dacă au peste 300 de comenzi

• $10.000.000 / 100 comenzi pentru câștigător (ex: 300 comenzi - $30.000.00).

• Membrii care se înscriu, dar nu au cel mai mare număr de comenzi, vor primi $5.000.000 / 100 comenzi.

» Model de inscriere pentru evenimentul 'Taximetristul saptamanii':

(Eveniment Taximetristul saptamanii)
Nume:
Rank în cadrul facţiunii:
Câte comenzi ai avut în total:
Dovada:
Alte precizări:

The master of '[/taxi accept]' - ÎNCHIS PE PERIOADA 21.12.2020 / 08.01.2021

[INFORMATII SI REGULI]

• Pentru a participa la acest eveniment va trebui, ca înainte de şedinţa să postaţi în acest topic, urmând modelul de mai jos, numărul vostru de comenzi acceptate pe parcursul unei săptămâni, folosind comanda [/taxi accept].
  • Vor fi luate în considerare doar comenzile ce sunt acceptate la o distanţa de minim 1200m de client.
  • Sunteţi rugaţi să nu adaugaţi poze în care distanţa este sub limita impusa.
  • Se vor putea strânge dovezi până în ziua şedinţei la ora 12:00, pozele efectuate după ora stabilită nu vor fi luate în considerare.
  • Premiul acestui eveniment este de $10.000.000.

Model de inscriere pentru evenimentul 'Tha master of [/taxi accept]'':

(Eveniment The master of [/taxi accept])
Nume:
Rank în cadrul facţiunii:
Număr comenzi acceptate:
Dovada:
Alte precizări:

EVENT pentru sarbatori de iarna 2020

Acest EVENT este organizat cu ocazia sarbatorilor de iarna pentru fiecare membru al factiunii. Tot ce trebuie sa faceti este sa ajungeti la 100 de comenzi in /raport pentru a primi premiul. Se pot face 2 cereri, 1 inainte / de Craciun si 1 inainte / de Anul Nou.

Conditiile eventului sunt: aveti nevoie de un screen cu /raport, acest screen nu trebuie sa fie mai vechi de 24 de ore, de preferat atunci cand faceti screen-ul sa postati cat mai repede. Puteti posta doar in intervalul de timp prestabilit. Cine este prins ca triseaza nu o sa primeasca premiu si isi pierde dreptul de a mai participa pentru a doua cerere. Premiul pentru fiecare cerere este de $15.000.000. 

Model OBLIGATORIU pentru acest event:

Nume pe server:

Rank:

Dovada cu comenzile in /raport:

Alte precizari: 

(!) ATENŢIE (!)

• Dacă modelurile nu sunt respectate, riscaţi să fiţi descalificaţi, de asemenea, dacă nu respectaţi regulile impuse în cadrul celor două evenimente riscaţi să fiţi descalificaţi.
  • Membrii ce doresc să participe la aceste evenimente vor putea să posteze in acest topic până la ora 16:00 în ziua şedinţei, atlfel înscrierile nu vor mai fi luate în considerare.
  • Unele bonusuri pot fi postate âi după ora impusa (ex: 'rank 5 fără sancţiune, days event').

Edited by DanutSRL.
Update.
  • 3 weeks later...
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

» Nume: CrIsTiLeWa» Cate teste ai dat?: 6

O să primiţi pe joc atunci când o să fiţi online. Felicitări amândurora!

Cerere de bonus acceptată. O să primeşti bonusul atunci când o să ne intersectăm online pe server. Felicitări şi la cât mai multe zile fără probleme!

Posted Images

Nickname pe server:AndreiRD

Numarul de zile avut in factiune:602

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Cred ca trebuie sa fiu premiat deoarece am ajutat aceasta facțiune și am putut ajunge la acest număr de zile.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:1000.

Alte precizari:Taxi Las Venturas the best!!!

Nickname pe server:AndreiRD

Numarul de zile avut in factiune:602

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Cred ca trebuie sa fiu premiat deoarece am ajutat aceasta facțiune și am putut ajunge la acest număr de zile.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:1000.

Alte precizari:Taxi Las Venturas the best!!!

Cererea pentru bonus a fost acceptata. Felicitari!

Edited by RAZE

Nickname pe server: Lecae
Numarul de zile avut in factiune: 100
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Pentru ca am ajuns la 100 zile in Taxi Las Venturas si am ajutat foarte mult playeri dupa traseu.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: As vrea sa stau in Taxi Las Venturas 500 days, pentru ca este prima mea factiune si vreau am Fh-ul foarte frumos, asta este visul meu sa ies de la Raze Rank 5 cu 500 Days Cerere de demisie.
Alte precizari: Taxi Las Venturas The Best. Raze cel mai bun lider.

Nickname pe server: Lecae

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Pentru ca am ajuns la 100 zile in Taxi Las Venturas si am ajutat foarte mult playeri dupa traseu.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: As vrea sa stau in Taxi Las Venturas 500 days, pentru ca este prima mea factiune si vreau am Fh-ul foarte frumos, asta este visul meu sa ies de la Raze Rank 5 cu 500 Days Cerere de demisie.

Alte precizari: Taxi Las Venturas The Best. Raze cel mai bun lider.

Cererea pentru bonus a fost acceptata. Felicitari!

Nickname pe server: [email protected]

Numarul de zile avut in factiune: 200 (409 in total)

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece am ajutat factiune cu tot ce am putut.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat mai mult posibil.

Alte precizari:Multumesc mult! Taxi LV The Best!

Cerere de bonus acceptata. Felicitari!

• 2 weeks later...

Nickname pe server: R1UNNN1K

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Pentru ca am avut ambitia de a ajunge la 100 de zile in aceasta factiune si cred ca mi-am facut treaba destul de bine.
Alte precizari: Multumesc mult! 

Nickname pe server: R1UNNN1K

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Pentru ca am avut ambitia de a ajunge la 100 de zile in aceasta factiune si cred ca mi-am facut treaba destul de bine.

Alte precizari: Multumesc mult! 

Nickname pe server: RaZZvaN.
Numarul de zile avut in factiune: 200 (591 in LV+351 in LS).
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Deoarece am cea mai mare experienta in acest tip de factiune.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:Destul de mult timp.
Alte precizari: Taxi e baza.

Nickname pe server: RaZZvaN.

Numarul de zile avut in factiune: 200 (591 in LV+351 in LS).

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Deoarece am cea mai mare experienta in acest tip de factiune.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:Destul de mult timp.

Alte precizari: Taxi e baza.

Nickname pe server: BenisBa
Numarul de zile avut in factiune: 200.
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece au fost 200 de zile frumoase, pe care nu le voi uita prea curand, mi-am facut prieteni noi, mi-am indeplinit visul de a fi taximetrist pe SA:MP si au fost 200 de zile in care am aratat devotament acestei factiuni, si nu cred ca am dezamagit pe nimeni. Mi-am facut treaba bine asa cum o voi face in continuare.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Dupa mine as sta inca vreo 100 dar sa vedem ce zice si scoala.
Alte precizari: Multumesc. #TaxiLVBaza

Edited by BenisBa.wG

Nickname pe server: BenisBa

Numarul de zile avut in factiune: 200.

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece au fost 200 de zile frumoase, pe care nu le voi uita prea curand, mi-am facut prieteni noi, mi-am indeplinit visul de a fi taximetrist pe SA:MP si au fost 200 de zile in care am aratat devotament acestei factiuni, si nu cred ca am dezamagit pe nimeni. Mi-am facut treaba bine asa cum o voi face in continuare.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Dupa mine as sta inca vreo 100 dar sa vedem ce zice si scoala.

Alte precizari: Multumesc. #TaxiLVBaza

• 2 weeks later...

Nickname pe server: Decath
Numarul de zile avut in factiune: 100zile.
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece am petrecut cu mare drag 100 zile in factiune. Am ajutat factiunea si o voi face incontinoare.
Alte precizari: Multumesc.

Nickname pe server: Annca
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece am fost alaturi de membrii factiunii si voi fi mereu pana cand voi fi data afara.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat de mult este posibil.
Alte precizari: Multumesc. Taxi LV este cea mai frumoasa factiune.

Edited by Annca

Nickname pe server: Decath

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece am petrecut cu mare drag 100 zile in factiune. Am ajutat factiunea si o voi face incontinoare.

Alte precizari: Multumesc.

Nickname pe server: Annca

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece am fost alaturi de membrii factiunii si voi fi mereu pana cand voi fi data afara.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat de mult este posibil.

Alte precizari: Multumesc. Taxi LV este cea mai frumoasa factiune.

Cereri de bonus acceptate. Felicitari!

Nickname pe server: .Vladut.[]
Numarul de zile avut in factiune: 200 (+inca 139)
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece fac parte din aceasta factiune  de mult timp, si va ramane factiunea mea de suflet.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat timp voi mai juca SA:MP.
Alte precizari: Taxi LV Baza.

Edited by .Vladut. 47

Nickname pe server: .Vladut.[]

Numarul de zile avut in factiune: 200 (+inca 139)

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Deoarece fac parte din aceasta factiune  de mult timp, si va ramane factiunea mea de suflet.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat timp voi mai juca SA:MP.

Alte precizari: Taxi LV Baza.

Nickname pe server:xDoWn[]
Numarul de zile avut in factiune:100 
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Pentru ca am fost un membru activ, nu am avut probleme cu staff-ul fanctiunii si nici cu membri
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:Mult tare mult.
Alte precizari:Mersi

Nickname pe server:xDoWn[]

Numarul de zile avut in factiune:100 

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Pentru ca am fost un membru activ, nu am avut probleme cu staff-ul fanctiunii si nici cu membri

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:Mult tare mult.

Alte precizari:Mersi

• 2 weeks later...

Nickname pe server:Caen[]
Numarul de zile avut in factiune:400
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Pentru ca am fost un membru activ, am dat foarte multe teste in perioada in care eram tester, am ajutat foarte mult factiunea.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:1000 de zile.
Alte precizari:Multumesc!

Nickname pe server:Caen[]

Numarul de zile avut in factiune:400

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Pentru ca am fost un membru activ, am dat foarte multe teste in perioada in care eram tester, am ajutat foarte mult factiunea.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:1000 de zile.

Alte precizari:Multumesc!

Nickname pe server: Kedox
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Pentru activitatea si zilele acumulate.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat mai mult.
Alte precizari: Pot primii si bonusul de tester? Mersi :>

Nickname pe server: Kedox

De ce crezi ca meriti sa fii premiat?: Pentru activitatea si zilele acumulate.

Cat mai ai de gand sa stai in factiune?: Cat mai mult.

Alte precizari: Pot primii si bonusul de tester? Mersi :>

Nickname pe server:Necoara
Numarul de zile avut in factiune:200
De ce crezi ca meriti sa fii premiat?:Deoarece sunt activ si imi fac treaba foarte bine.
Cat mai ai de gand sa stai in factiune?:250 days +
Alte precizari:Bafta.Multumesc RAZE.