Jump to content
RAIN.

FREEZE SAMP + PC.

Recommended Posts

De fiecare dată când joc SAMP, îmi dă freeze și țin să menționez că se blochează și Windows-ul, iar fără restart nu își revine.

Am încercat să schimb Windows-ul, dar degeaba. Am instalat și jocul în alta partiție, dar în zadar.

Dacă mă puteți ajuta, lăsați un comm. 

Doar in SAMP iti face asa? Si uita-te in Task Manager la CPU Usage, daca e in 100% inseamna ca e de la un driver sau ceva. In fine, poate fi din multe cauze, fi cat mai explicit.

Doar in SAMP iti face asa? Si uita-te in Task Manager la CPU Usage, daca e in 100% inseamna ca e de la un driver sau ceva. In fine, poate fi din multe cauze, fi cat mai explicit.

frt GT, doar pe samp face așa.. dacă stau in HQ nu are nimic.. sau când ies de la paint, iau frame drop și pac, freeze pc și pe fundal e un bâzâit

am făcut update la toate driverele.. am instalat SAMP în toate partițiile, am schimbat rezoluția, compatibilitatea și tot degeaba.. chiar nu am idee de la ce e

când iau freeze în joc, se blochează și PC, adică nu merge să dau Task Manager.. pot să îi dau restart doar de la buton.

Edited by Rayko

frt GT, doar pe samp face așa.. dacă stau in HQ nu are nimic.. sau când ies de la paint, iau frame drop și pac, freeze pc și pe fundal e un bâzâit

am făcut update la toate driverele.. am instalat SAMP în toate partițiile, am schimbat rezoluția, compatibilitatea și tot degeaba.. chiar nu am idee de la ce e

când iau freeze în joc, se blochează și PC, adică nu merge să dau Task Manager.. pot să îi dau restart doar de la buton.

Si eu am avut problema asta cu freeze si un bazait pe fundal. Am inteles ca ar putea fi din 2 parti. 1 procesor   sau  2 hdd . 

iati alt GTA San Andreas

recomand de pe ocean of games

Am schimbat 3 GTA-uri până acum, nu e de la asta cauza.

Si eu am avut problema asta cu freeze si un bazait pe fundal. Am inteles ca ar putea fi din 2 parti. 1 procesor   sau  2 hdd . 

Tu cum ai rezolvat? Care era problema la tine?

Am schimbat 3 GTA-uri până acum, nu e de la asta cauza.

Tu cum ai rezolvat? Care era problema la tine?

Am curatat tot calculatorul, in sensul ca fiecare piesa am scos-o intrucat a ramas cutia goala .Acum imi merge mai bine.

Curăță-ți PC-ul, foloseste CCleaner si R Wipe and Clean, da cu aspiratoru prin PC, pune-ti moduri anti-lag, si altceva, habar n-am

Am curățat PC-ul, nu am de ce să folosesc CCleaner și R wipe deoarece de abia am reinstalat Windows.

Degeaba pun moduri anti-lag.

Doar pe SA-MP face așa, chiar nu am idee de la ce poate fi.

Am aceeasi problema. Am 2 SA:MP-uri cu moduri diferite. Pe unul din ele iau freeze dupa 5 minute, iar pe celalalt nu imi da freeze dupa 5 minute, dar in loc de crash, pac mi se blocheaza SA:MP. Nu stiu de la ce poate fi. Si faza e ca doar pe SA:MP mi se intampla asta. Cine mi-ar spune cum se rezolva problema, i-as fi recunoscator.