Jump to content
jupbogdan

[Tutorial] Cum se fac banii?

Recommended Posts

Destul de folositor, vei primi +1 de la mine cand o sa pot.Ce sa zic mai bine asteptam pana vara viitoare si stam 4+ ore la trucker si facem 1.200.000$$+ pe zi / 30.000.000$$+ pe luna/90.000.000$$+ pe 3 luni si putem sa incepem afacerile, nu e chiar asa usor sa faci 250.000.000$$ si s-au ieftinit preturile.. deja cu ei iti poti lua si o casa si un infernus si un biz. 

Da, intradevar sau ieftinit acum preturile, dar niciodata nu stii ce va fii in viitor, eu am dat doar un exemplu, poate fii mai greu sau mai usor sa faci banii. Dar cu $250.000.000 nu iti vei permite 2 masini si o casa sa zicem, si intradevar nu ii faci asa uosr, dar asta era doar o idee.

Edited by JupBogdan

Bravo Jupy, foarte frumos exprimat. Sper ca va ajuta multi newbies dar si playeri normali in jocul lor de zi cu zi. +1 de la mine. :)

Bravo Jupy, foarte frumos exprimat. Sper ca va ajuta multi newbies dar si playeri normali in jocul lor de zi cu zi. +1 de la mine. :)

Pasul 4) Donat. Vezi Shad0w eu fac vanzare pe aicea, promovez produsele poate ma bagi un helper ceva :)))))

Am găsit câteva greşeli în acest tutorial.

Voi începe cu:

2) Pasul 2. Eu il numesc pasul: "Departamente banoase".

Denumirea 'pasului' nu mi se pare cea mai inspirată. În interiorul acestui pas ai vorbit despre facţiunea News Reporters , care nu este un departament în nici un caz. Departamentele sunt: Los Santos Police Department, F.B.I, NG şi Paramedic.

Ar merge redenumit în "Facţiuni bănoase".

La acest pas am mai găsit o greşeală, nu neapărat de exprimare. O informaţie eronată spusă de tine:

...la o sesiune de anunturi gratuite am reusit sa scriu 24 de mesaje facand 5 sesiuni asta inseamna  120...

Anunţurile din sesiunile de AG nu sunt plătite . Şi asta ştiu sigur, având în vedere că sunt membru NR.

În rest este cât se poate de OK. 

Felicitări pentru realizarea lui.

• Upvote 1

@@sun5hine Da buna observatia cu "Departamente" nu stiam exact daca News Reporters este sau nu Departament, voi corecta greseala, Deci aici nu este gresit. Si multumesc ca ai observat greseala, asta inseamna ca ai citit cu atentie, si asta ma face fericit!

Rog un moderator care poate sa corecteze greseala. in loc de 2) Pasul 2. Eu il numesc pasul: "Departamente banoase".

sa fie asa: 2) Pasul 2. Eu il numesc pasul: "Factiuni banoase".

Multumesc!

Edit:  Greseala mea,am fost in News Reporters dar nu am fost atent la faza aceea, din pacate nu mai pot da edit, am sa vorbesc cu cineva care va avea timp sa stearga acea parte cu Anunturi Gratuite. Si poate mai adaug si ceva imbunatatiri.

Edited by JupBogdan

@@sun5hine Da buna observatia cu "Departamente" nu stiam exact daca News Reporters este sau nu Departament, voi corecta greseala, si ba da la fiecare [/news] se primeste $5000 inmultit cu 24 face $120.000. Deci aici nu este gresit. Si multumesc ca ai observat greseala, asta inseamna ca ai citit cu atentie, si asta ma face fericit!

Rog un moderator care poate sa corecteze greseala. in loc de 2) Pasul 2. Eu il numesc pasul: "Departamente banoase".

sa fie asa: 2) Pasul 2. Eu il numesc pasul: "Factiuni banoase".

Multumesc!

Cred că nu m-ai înţeles. La anunţurile gratuite, care se dau de la :50 până la fix, nu primeşti cei $5000/news. În intervalul de timp :50-:00 nu trebuie să aştepţi 2 minute între /news-uri, se pot da oricând. De aceea nu se plătesc. Imaginează-ţi, dacă dai 3-4 news-uri la 10 secunde (sunt o grămadă care fac spam pentru un anunţ), te-ai îmbogăţi dacă s-ar plăti fiecare anunţ dat.

Edited by sun5hine

Ai uitat sa pui School Instructor.Acum 3 luni am facut 17kk intr-o saptamana doar din licente.

Da aveti dreptate si la celelate departamente se castiga bine, dar eu am dat un exemplu, nu puteam sa le enumar pe toate.

Foarte frumos, felicitari!

Ti-am dat +1.

Cred ca ai stat mai mult de 1 ora sa scrii attat, in ora aia faceai multi bani :)

Din school instructors scoti mai bine decat din News Reporter , oricum tutorialul este destul de util , felicitari.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.