Jump to content

News Reporters - Modele interviuri

C O S M l N
 Share

Recommended Posts

yM4rFOv.png

Acestea sunt modele cu care reporterii pot sustine interviuri pe server:

Model #1: 

Spoiler

- introducereaBuna dimineata, Bugged! Il am langa mine pe X, caruia ii voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 09-11)
                         Buna ziua, Bugged! Il am langa mine pe X, caruia ii voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 12-19)
                         Buna seara, Bugged! Il am langa mine pe X, caruia ii voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 20-00)

I. Intrebari legate de viata reala (8):
1. Pentru inceput, iti voi adresa cateva intrebari personale. Cum te numesti, ce varsta ai si unde locuiesti?
2. Te-ai putea descrie intr-un singur cuvant?
3. Ce varsta ti-ai da, privindu-te din exterior? Din ce motiv?
4. Care este principalul motiv pentru care te trezesti dimineata?
5. Ce studii urmezi in prezent si care sunt planurile tale de viitor?
6. Cum arata o zi obisnuita din viata ta?
7. Care este principala ta calitate? Dar principalul tau defect?
8. Ai o pasiune anume, ceva care te defineste ca fiind cine esti?

II. Intrebari legate de joc (7):
1. Vom trece acum la cateva intrebari legate de SA:MP. Cand te-ai alaturat comunitatii si cum ai aflat de aceasta?
2. De ce ai preferat sa joci cu numele tau real ca nickname? (doar dacă are un nume evident de persoană)
3. Cum te defineste nickname-ul tau? De ce l-ai ales? (doar dacă NU are un nume evident de persoană)
4. Care este primul lucru pe care il faci cand intri pe SA:MP?
5. Care este activitatea ta preferata pe acest server?
6. Ce factiune consideri ca are cel mai important rol pe server?
7. Ce ar trebui sa schimbe cei ce in mod repetat primesc raspunsuri negative la aplicatiile lor?

III. Intrebarile din public (5-7 intrebari acceptate [/aq] obligatoriu):
    Formula de adresare: Pentru a adresa o intrebare folositi comanda [/question]. Sunteti rugati sa scrieti corect intrebarile.
    Pot fi trimise in continuare intrebari folosind comanda [/question]. (maxim 3 ori)

- (dupa adresarea celor 7 intrebari):
    Aceasta a fost si ultima intrebare. Doresti sa mai adaugi ceva inainte de final?
    Te ascultam.
    - Incheierea:  Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va doresc o zi placuta in continuare! (între orele 09-19)
                          Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va doresc o seara placuta in continuare! (între orele 20-00)

Model #1 (dublu/triplu):

Spoiler

- introducerea: Buna dimineata, Bugged! Ii am langa mine pe X si Z, carora le voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 09-11)
                         Buna ziua, Bugged! Ii am langa mine pe X si Z, carora le voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 12-19)
                         Buna seara, Bugged! Ii am langa mine pe X si Z, carora le voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 20-00)

I. Intrebari legate de viata reala (😎
1. Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cum va numiti, ce varsta aveti si unde locuiti?
2. V-ati putea descrie intr-un singur cuvant?
3. Ce varsta v-ati da, privindu-va din exterior? Din ce motiv?
4. Care este principalul motiv pentru care va treziti dimineata?
5. Ce studii urmati in prezent si care sunt planurile voastre de viitor?
6. Cum arata o zi obisnuita din viata voastra?
7. Care este principala voastra calitate? Dar principalul vostru defect?
8. Aveti o pasiune anume, ceva care va defineste ca fiind cine sunteti?

II. Intrebari legate de joc (7)
1. Vom trece acum la cateva intrebari legate de SA:MP. Cand v-ati alaturat comunitatii si cum ati aflat de aceasta?
2. De ce ati preferat sa jucati cu numele voastre reale ca nickname? (doar dacă au un nume evident de persoană)
3. Cum va defineste nickname-ul vostru? De ce l-ati ales? (doar dacă NU au un nume evident de persoană)
4. Care este primul lucru pe care il faceti cand intrati pe SA:MP?
5. Care este activitatea voastra preferata pe acest server?
6. Ce factiune considerati ca are cel mai important rol pe server?
7. Ce ar trebui sa schimbe cei ce in mod repetat primesc raspunsuri negative la aplicatiile lor?

III. Intrebarile din public (5-7 intrebari acceptate [/aq] obligatoriu)
    Formula de adresare: Pentru a adresa o intrebare folositi comanda [/question]. Sunteti rugati sa scrieti corect intrebarile si la plural.
    Pot fi trimise in continuare intrebari folosind comanda [/question]. (maxim 3 ori)

Aceasta a fost si ultima intrebare. Doriti sa mai adaugati ceva inainte de final?
    Va ascultam.
    - Incheierea:  Acesta a fost interviul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va doresc o zi placuta in continuare! (între orele 09-19)
                          Acesta a fost interviul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va doresc o seara placuta in continuare! (între orele 20-00)

Model #2: 

Spoiler

- introducerea: Buna dimineata, Bugged! Il am langa mine pe X, caruia ii voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 09-11)
                            Buna ziua, Bugged! Il am langa mine pe X, caruia ii voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 12-19)
                            Buna seara, Bugged! Il am langa mine pe X, caruia ii voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 20-00)

I. Intrebari legate de viata reala (7):
  1. Pentru inceput iti voi adresa cateva intrebari personale. Cum te numesti, ce varsta ai si unde locuiesti?
  2. Ce varsta ti-ai da, privindu-te din exterior? Din ce motiv?
  3. Care este cuvantul care te descrie cel mai bine?
  4. Care este opinia ta asupra invatamantului din Romania? Ai schimba ceva?
  5. Esti microbist? Daca da, care este echipa ta favorita?
  6. Cum vezi umanitatea in ziua de azi? Esti multumit de modul in care evolueaza?
  7. Consideri ca iti poti indeplini obiectivele cu ajutorul talentului sau prin multa munca depusa?

II. Intrebari legate de joc (7):
  1. Vom trece acum la cateva intrebari legate de SA:MP. Cand te-ai alaturat comunitatii si cum ai aflat de aceasta?
  2. Care sunt prietenii cu care iti petreci timpul pe server? Consideri ca acestia fac atmosfera mai placuta?
  3. Ce avere detii si care a fost secretul obtinerii acesteia?
  4. Faci parte dintr-o factiune? Daca da, ne poti spune rank-ul si numarul de zile pe care-l ai? (daca este intr-o factiune)
     Care este factiunea din care ti-ai dori sa faci parte si cat timp ti-ai propus sa stai in aceasta? (daca nu este intr-o factiune)
  5. Care a fost primul vehicul achizitionat din Dealership si ce te-a determinat sa il cumperi?
  6. Ce ai face pentru o zi daca ai avea control total asupra acestui server?
  7. Ce ti-ai dori sa se adauge nou pe server? 

Formula de adresare: Pentru a adresa o intrebare folositi comanda [/question]. Sunteti rugati sa scrieti corect intrebarile.

Aceasta a fost si ultima intrebare. Doresti sa mai adaugi ceva inainte de final?
    Te ascultam.
    - Incheierea:  Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va doresc o zi placuta in continuare! (între orele 09-19)
                          Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va doresc o seara placuta in continuare! (între orele 20-00)

Model #2 (dublu/triplu):

Spoiler

- introducerea: Buna dimineata, Bugged! Ii am langa mine pe X si Z, carora le voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 09-11)
                            Buna ziua, Bugged! Ii am langa mine pe X si Z, carora le voi adresa o serie de intrebari. Salut! (între orele 12-19)
                            Buna seara, Bugged! Ii am langa mine pe X si Z, carora le voi adresa o serie de intrebari. Salut! (intre orele 20-00)

I. Intrebari legate de viata reala (7)
  1. Pentru inceput va voi adresa cateva intrebari personale. Cum va numiti, ce varsta aveti si unde locuiti?
  2. Ce varsta v-ati da, privindu-va din exterior? Din ce motiv?
  3. Care este cuvantul care va descrie cel mai bine?
  4. Care este opinia voastra asupra invatamantului din Romania? Ati schimba ceva?
  5. Sunteti microbisti? Daca da, care este echipa voastra favorita?
  6. Cum vedeti umanitatea in ziua de azi? Sunteti multumiti de modul in care evolueaza?
  7. Considerati ca va puteti indeplini obiectivele cu ajutorul talentului sau prin multa munca depusa?

II. Intrebari legate de joc (7)
  1. Vom trece acum la cateva intrebari legate de SA:MP. Cand v-ati alaturat comunitatii si cum ati aflat de aceasta?
  2. Care sunt prietenii cu care va petreceti timpul pe server? Considerati ca acestia fac atmosfera mai placuta?
  3. Ce avere detineti si care a fost secretul obtinerii acesteia?
  4. Faceti parte dintr-o factiune? Daca da, ne puteti spune rank-ul si numarul de zile pe care-l aveti? (daca sunt intr-o factiune)
     Care este factiunea din care v-ati dori sa faceti parte si cat timp v-ati propus sa stati in aceasta? (daca nu sunt intr-o factiune)
  5. Care a fost primul vehicul achizitionat din Dealership si ce v-a determinat sa il cumparati?
  6. Ce ati face pentru o zi daca ati avea control total asupra acestui server?
  7. Ce v-ati dori sa se adauge nou pe server? 

III. Intrebarile din public (5-7 intrebari acceptate [/aq] obligatoriu)
    Formula de adresare: Pentru a adresa o intrebare folositi comanda [/question]. Sunteti rugati sa scrieti corect intrebarile si la plural.

Aceasta a fost si ultima intrebare. Doriti sa mai adaugati ceva inainte de final?
    Va ascultam.
    - Incheierea:  Acesta a fost interviul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va doresc o zi placuta in continuare! (între orele 09-19)

Acesta a fost interviul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va doresc o seara placuta in continuare! (între orele 20-00)

Model #3: 

Spoiler

- introducerea: Buna dimineata, Bugged! Eu sunt reporterul X, iar langa mine il am pe Y. Salut! (între orele 09-11)
                           Buna ziua, Bugged! Eu sunt reporterul X, iar langa mine il am pe Y. Salut! (între orele 12-19)
                           Buna seara, Bugged! Eu sunt reporterul X, iar langa mine il am pe Y. Salut! (între orele 20-00)

I. Intrebari legate de viata reala (8):
  1. Cum te numesti, ce varsta ai si din ce localitate esti?
  2. Ne poti spune in ce clasa esti? Ce ti-ar placea sa devii in viitor?
  3. Ai o materie care te atrage in mod special? La ce te pricepi cel mai bine? (daca se raspunde la intrebarea de mai sus)
  4. Care sunt calitatile pe care le apreciezi cel mai mult la o persoana?
  5. Ce genuri de muzica asculti? Ne poti recomanda o melodie anume?
  6. Ce faci pentru a-ti umple timpul liber? Ai un hobby anume? 
  7. Ai dori ca acest hobby sa devina sursa ta principala de venit? (daca are un hobby demn de intrebarea asta)
  8. Ce ai alege dintre a viziona un film sau a citi o carte?

II. Intrebari legate de joc (8):
  1. Faci parte dintr-o factiune? Daca da, ce rank detii si cate zile ai in ea? 
  2. Te atrage ceva la aceasta factiune in mod special? Daca da, ce anume? (nu se pune daca nu are factiune.)
  3. Dupa parerea ta, ce factiune de pe acest server este cea mai unita?
  4. Ne poti spune numele clanului in care te-ai simtit cel mai bine pe acest server?
  5. Cu cine iti petreci timpul pe acest server? Ai ceva sa le transmiti?
  6. Care este orasul tau favorit din acest joc, si de ce?
  7. Care este combinatia ta favorita de hidden-uri? 
  8. Aspiri la o functie mai mare pe acest server? Daca da, ce functie?

Formula de adresare: Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda [/question]. Sunteti rugati sa scrieti corect intrebarile.
     Pot fi trimise in continuare intrebari folosind comanda [/question]. (maxim 3 ori)

Aceasta a fost si ultima intrebare din interviu. Doresti sa adaugi ceva inainte de final?
    Te ascultam.
    - Incheierea: Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va doresc o zi placuta in continuare! (între orele 09-19)
                         Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va doresc o seara placuta in continuare! (între orele 20-00)

Model #3 (dublu/triplu):

Spoiler

- introducerea: Buna dimineata, Bugged! Eu sunt reporterul X, iar langa mine ii am pe Y si Z. Salut! (între orele 09-11)
                           Buna ziua, Bugged! Eu sunt reporterul X, iar langa mine ii am pe Y si Z. Salut! (între orele 12-19)
                           Buna seara, Bugged! Eu sunt reporterul X, iar langa mine ii am pe Y si Z. Salut! (între orele 20-00)

I. Intrebari legate de viata reala (8)
  1. Cum va numiti, ce varsta aveti si din ce localitate sunteti?
  2. Ne puteti spune in ce clasa sunteti? Ce v-ar placea sa deveniti in viitor?
  3. Aveti o materie care va atrage in mod special? La ce va pricepeti cel mai bine? (daca se raspunde la intrebarea de mai sus)
  4. Care sunt calitatile pe care le apreciati cel mai mult la o persoana?
  5. Ce genuri de muzica ascultati? Ne puteti recomanda o melodie anume?
  6. Ce faceti pentru a va umple timpul liber? Aveti un hobby anume? 
  7. Ati dori ca acest hobby sa devina sursa voastra principala de venit? (daca au un hobby demn de intrebarea asta)
  8. Ce ati alege dintre a viziona un film sau a citi o carte?

II. Intrebari legate de joc (8)
  1. Faceti parte dintr-o factiune? Daca da, ce rank detineti si cate zile aveti in ea? 
  2. Va atrage ceva la aceasta factiune in mod special? Daca da, ce anume? (doar daca cel putin un intervievat face parte dintr-o factiune)
  3. Dupa parerea voastra, ce factiune de pe acest server este cea mai unita?
  4. Ne puteti spune numele clanului in care v-ati simtit cel mai bine pe acest server?
  5. Cu cine va petreceti timpul pe acest server? Aveti ceva sa le transmiteti?
  6. Care este orasul vostru favorit din acest joc si de ce?
  7. Care este combinatia voastra favorita de hidden-uri? 
  8. Aspirati la o functie mai mare pe acest server? Daca da, ce functie?

Formula de adresare: Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda [/question]. Sunteti rugati sa scrieti corect intrebarile si la plural.
     Pot fi trimise in continuare intrebari folosind comanda [/question]. (maxim 3 ori)

Aceasta a fost si ultima intrebare din interviu. Doriti sa adaugati ceva inainte de final?
    Va ascultam.
    - Incheierea: Acesta a fost interviul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va doresc o zi placuta in continuare! (între orele 09-19)
                         Acesta a fost interviul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va doresc o seara placuta in continuare! (între orele 20-00)

Formule de încheiere înainte de termen:

Spoiler

- Dacă reporterul este deconectat de mai mult de 3 minute (folosită de un alt reporter):

Din cauza unor probleme tehnice, interviul se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o zi/seara placuta in continuare!

Interviu simplu

- Dacă intervievatul primeşte kick/warn/ban (formulă opţională):

Interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o zi/seara placuta in continuare!

- Dacă intervievatul este deconectat de mai mult de 2 minute:

Din cauza unor probleme tehnice, interviul se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o zi/seara placuta in continuare!

- Dacă intervievatul acumulează 3/3 greşeli sau face o greşeală flagrantă pe [/live]:

Din cauza greselilor, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o zi/seara placuta in continuare!

- Dacă intervievatul foloseşte un limbaj vulgar sau are o atitudine necorespunzătoare:

Din cauza atitudinii neadecvate, interviul se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o zi/seara placuta in continuare!

- Dacă intervievatul încalcă alte reguli ale Regulamentului interviurilor (exemple: folosirea de emoticon-uri sau de Caps Lock excesiv, evitarea răspunderii la întrebări în exces)

Din cauza nerespectarii regulilor, interviul se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o zi/seara placuta in continuare!

Interviu dublu/triplu

- Dacă un intervievat primeşte kick/warn/ban:

Interviul nostru cu X se incheie aici. Continuam cu Y si Z!

- Dacă un intervievat este deconectat de mai mult de 2 minute:

Din cauza unor probleme tehnice, interviul cu X se incheie aici. Continuam cu Y si Z!

- Dacă un intervievat acumulează 3/3 greşeli sau face o greşeală flagrantă pe [/live]:

Din cauza greselilor, interviul cu X se incheie aici. Continuam cu Y si Z!

- Dacă un intervievat foloseşte un limbaj vulgar sau are o atitudine necorespunzătoare:

Din cauza atitudinii neadecvate, interviul cu X se incheie aici. Continuam cu Y si Z!

- Dacă un intervievat încalcă alte reguli ale Regulamentului interviurilor (exemple: folosirea de emoticon-uri sau de Caps Lock excesiv, evitarea răspunderii la întrebări în exces etc.):

Din cauza nerespectarii regulilor, interviul cu X se incheie aici. Continuam cu Y si Z!

Formule de întrerupere temporară:

Spoiler

- Dacă urmează un restart al serverului:

Interviul nostru va intampina acum o mica pauza. Revenim dupa restart!

Pauza a luat sfarsit. Revenim la interviul nostru cu X, Y si Z!

- Dacă interviul nu se încheie până la XX:48 (doar în cazuri excepţionale, cum ar fi restarturi ale serverului) şi urmează să aibă loc o sesiune de anunţuri gratuite:

Interviul nostru va intampina acum o mica pauza. Revenim dupa payday!

Pauza a luat sfarsit. Revenim la interviul nostru cu X, Y si Z!

Edited by P A Y N
Modele dublu/triplu adaugate.
  • Like 1

• C O S M l N unpinned, pinned, unpinned, pinned and locked this topic
  • C O S M l N unpinned and pinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.