Jump to content

Tutorial - Cum spargem un business?

Martaz.
 Share

Recommended Posts

[Tutorial] pentru Incepatori.

• Multi jucatori newbie (incepatori pe serverul nostru), nu stiu cum sa dea rob.
  • Mai jos am sa va explic, pas cu pas, pe intelesul tuturor (sper), cum sa procedati.
*Cum spargem un business?!

//De stiut:
Daca ai 10/10 (sau 8/8 daca ai cont premium) Rob Points si minim Level 3, inseamna ca poti sparge orice magazin/business (cu interior), inclusiv banca.

//Cum aflu cate Rob Points-uri am?
Simplu. Tastezi in joc (pe server) /stats. (poza)

//Cum ajungem la magazin/business sau banca pentru a da rob?!
Simplu. Pentru Banca, scriem /where - Los Santos sau Las Venturas - Bank. (depinde unde doriti sa executati robul)
Pentru bizz, scriem /where - Los Santos sau Las Venturas - 24/7 Store (de exemplu, dar puteti da si-n Clothing Store, GunShop, s.a.m.d)

*Puteti da rob in orice business doriti dumneavoastra. (cu interior)
*NU puteti da roburi in business-urile de genul: PNS, Tunning, Benzinarii, s.a.m.d
*Puteti da rob cu orice vehicul doriti, inafara de Avioane. (cu orice, dar sa nu zboare :))
*Cu cat mai multe roburi efectuate/finalizate, cu atat skill-ul vostru creste si castigati mai multi bani. (poza)
*Pentru a-ti vedea skillul la rob, tastati in joc /skills.

- Daca indepliniti aceste criterii, atunci sa trecem la treaba.

Pasul 1:
Va alegeti un bizz, unde sa efectuati 'spargerea'. Eu am ales un magazin 24/7 Store.
Pasul 2:
Intrati in magazin, si acolo scrieti /rob. Dupa asta, o sa va apara in felul urmator: (poza)
Asteptati 10 secunde si iesiti din bizz.
Pasul 3:
Dupa ce-ati iesit din bizz, o sa va apara pe mini-map un checkpoint. (poza) (poza 2)
Va duceti la acel checkpoint, si o sa incasati doar jumatate din bani.  (exemplu)
Pasul 4:
Dupa ce ati luat acea jumatate din bani, o sa va apara iar un checkpoint pe mini-map, unde trebuie sa va luati si cealalta jumatate de bani.  (exemplu)
Pasul 5:
Cand ajungeti la cel de al-2-lea checkpoint, o sa va apara asa: (exemplu)
Dupa ce-ati luat banii, o sa aveti wanted 6 (automat de la inceperea rob-ului). Nu ve-ti avea drept de predare, daca va omoara un politist, ve-ti sta 30 minute la jail.

*Sper ca acest tutorial sa va ajute.

*Apreciez un +1 la acest topic.

• Upvote 6

Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.