Jump to content

Sustinem Roleplay-ul.

Ionut Bedeoan
 Share

Recommended Posts

WW0dn.png

Salutare jucatori de pe comunitatea buGGed. In aceasta seara m-am gandit ca lucrurile pe care le voi scrie mai jos vor fi foarte ajutatoare pentru comunitatea buGGed. 

Cu toti stim ca buGGed este un server de Sa:Mp RolePlay. Roleplay inseamna sa faci actiuni pe care le faci si in viata reala , asdar m-am gandit sa fac niste lucruri care pot fi facute in viata reala aici pe server si care sustin RolePlay-ul.

O sa fie mai multe actiuni roleplay care se vor desfasura pe toata mapa. Pentru acest lucru o sa am nevoie de doritori. Doritorii pot sa aplice pentru a primi o funcite la una dintre actiunile precizate mai jos.

Model de aplicatie: 

♦Nickname:

♦Nivel:

♦Varsta reala:

♦De cat timp jucati pe server:

♦La care dintre actiuni doriti sa va inscrieti:

♦Promiteti ca veti fi seriosi/activi/disciplinati/amuzanti in ceea ce faceti?:

♦Alte precizari:

Bun.

Fiecare actiune RolePlay o sa aiva pentru inceput 2 membri.Cei doi vor conduce actiunea si o vor incerca sa o faca cat mai bine. Desigur ca o sa fie platiti pentru ceea ce fac , salarile vor tine seama intre cum vad eu ca se descurca si ce vor zice alti jucatori.

♦Salariul pentru fiecare membru v-a fi intre 1.000.000$-2.000.000$ pe saptamana.

Actiunile RolePlay vor fi urmatoarele . 

1. Service Auto

Aceasta actiune se v-a ocupa de repararea masinilor plaierilor care vor veni.

Cei care muncesc la acest service trebuie sa detina neaparat jobul Mechanic.

Pretul reparului si al refilului : 

♦Repair - 300$.

♦Refill - 800$.

Vrem ca la inceput pretul sa fie mai mic pentru a ne crea clienti.

Trebuie sa faceti un raport de activitate in fiecare saptamana pentru a vedea ca sunteti activi.

♦Raportul consta in 80 Repairuri - 80 Refiluri. Daca nu faceti acest lucru in prima saptamana nu veti primi salariul iar in a 2 - a o sa fiti demisi din functie.

Locul unde se vor da refilul si repairul este zona Tow Trucker Los Santos , langa PNS si CNN.

QiN2KA7.pngQn4CI9z.png

BdKhYO8.png

Bun. Aceastea fiind spuse aceasta este prima actiune roleplay. Cei 2 membri care vor muncii aici Trebuie sa fie activi in fiecare zi de la orele 17:00 - 21:00 ( find cele mai populate).

In fiecare zi trebuie sa dati 4 anunturi pentru ca lumea sa vina la service Anunturile pot fi cam asa : V-a asteptam la Service Auto situat la Tow Trucker Los Santos, pentru a v-a repara masina intr-un stil roleplay.

2. Teatru.

Este ceva nou.

In fiecare zi cei 2 membrii vor sustine o piesa de teatru de la ora 20:00 , aceasta v-a dura maxim 20 minute. Trebuie sa v-a intelegeti dinainte in privire cu piesa si cu rolurile. 

Locul unde se v-a tine piesa v-a fi Restaurant Los Santos , langa LSPD.

Aveti voie sa faceit orice piese ( comedie / drama / dragoste / etc ) si sa v-a folositi de orice anim pentru a multumi publicul. Trebuie sa dati in fiecare zi de la orele 19:00 2 anunturi ( /ad ) ca lumea sa vina la teatru si ce piesa v-a fi. Faceti poza la fiecare anunt si din cand in cand la piesa ( vreau sa aveti o poza si cu numarul de persoane ) si sa imi dati poza mie prin PM. Sper sa v-a descurcati cat mai bine.

Pretul unui bilet la teatru este de 20.000$/ persoana. 

In prezent, cred ca sunt destule aceste doua, pe viitor in functie de cum merg lucrurile vor fi adaugate si alte actiuni.

Astept aplicatia fiecaruia dintre voi , in prezent recrutam 4 persoane active si gata de munca.

Edited by MrSm3ch3ru

♦Nickname: AfroJack

♦Nivel: 11

♦Varsta reala: 15

♦De cat timp jucati pe server: o luna si 10 zile cred

♦La care dintre actiuni doriti sa va inscrieti: Service Auto

♦Promiteti ca veti fi seriosi/activi/disciplinati/amuzanti in ceea ce faceti?: Da

♦Alte precizari: Cum fac raportul adica postez 80 de repair si 80 fill? Sa imi ziceti si mei cum fac

♦Nickname: AfroJack

♦Nivel: 11

♦De cat timp jucati pe server: o luna si 10 zile cred

♦La care dintre actiuni doriti sa va inscrieti: Service Auto

♦Promiteti ca veti fi seriosi/activi/disciplinati/amuzanti in ceea ce faceti?: Da

♦Alte precizari: Cum fac raportul adica postez 80 de repair si 80 fill? Sa imi ziceti si mei cum fac

Acceptat. Da , in prima saptamana nu e raport.

Interesant, insa nu cred ca vei avea succes.

Teatru? Nu cred ca intereseaza pe multi.

Service-ul?

E ceva ce a disparut odata cu prima "agentie" de acest gen.

Bafta!

♦Nickname:Cristi.

♦Nivel: 24

♦Varsta reala: 20

♦De cat timp jucati pe server: de la inceput!

♦La care dintre actiuni doriti sa va inscrieti: Ambele!

♦Promiteti ca veti fi seriosi/activi/disciplinati/amuzanti in ceea ce faceti?: Yea!

♦Alte precizari: bafta !

♦Nickname: JustinBierbe

♦Nivel: 2(azi am inceput cont nou mai RP)

♦De cat timp jucati pe server: Din Mai 2013

♦La care dintre actiuni doriti sa va inscrieti: Teatru

♦Promiteti ca veti fi seriosi/activi/disciplinati/amuzanti in ceea ce faceti?: Normal.

♦Alte precizari: Role-play mode activated.

♦Nickname: JustinBierbe

♦Nivel: 2(azi am inceput cont nou mai RP)

♦De cat timp jucati pe server: Din Mai 2013

♦La care dintre actiuni doriti sa va inscrieti: Teatru

♦Promiteti ca veti fi seriosi/activi/disciplinati/amuzanti in ceea ce faceti?: Normal.

♦Alte precizari: Role-play mode activated.

Acceptat. O sa facu echipa cu @@mctwist234 . Discutati voi. Incepeti de astazi.

In prezent nu mai recrutez personal.

• 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.