Jump to content

[TUTORIAL] Cum trebuie sa te comporti in joc.

CristiBoss
 Share

Recommended Posts

Tutorial cum sa te comporti in joc in orice situatie esti.

Salut, sunt Norry si azi o sa va fac un tutorial cum sa va comportati pe serverul buGGed.ro in orice situatie ati fii.

De ce am facut acest tutorial?

R:Deoarece fac parte din LVPD, si zilnic cand dau cate o amenda, confisc un permis cuiva, se gasesc sa injure. Si sunt 100% convins ca nimanui nu-i convine sa te injure cineva doar ca a incalcat o regula a serverului si a fost sanctionat.

Bun, sa trecem la treaba!

Comportament fata de un membru din LVPD, LSPD.

• Daca un politist va confisca permisul, nu o face din rautate ca nu are ce sa faca, o face pentru ca ati incalcat regulile de circulatie. Pentru asa ceva nu trebuie sa aduci injurii asupra politistului, nu faceti altceva decat sa riscatiti sa fiti sanctionati pentru limbaj, si in felul asta va pierdeti sansele la o functie de lider / helper / admin pe server, iar dupa regretati.  Si daca mai aveti si level mare, o sa regretati mult, stati dinnou sa faceti levelul acela? Nu cred! Prin urmare, respectati politistul, daca credeti ca a gresit, reclamatil pe forum la factiunea respectiva, nu il injurati.
  • Daca un politist va someaza sa trageti pe dreapta pentru un control, opriti. Daca este pentru control doar va da [/frisk], nimic special. Este mai grav sa fugiti, riscati wanted 3, sau si wanted 6 daca nu opriti si la celelalte somatii, si stati mai mult la jail. Prin concluzie nici cand va someaza pentru control nu trebuie sa injurati, va dati jos frumos din masina si dati [/handsup]. Nu patiti nimic, dar prin acest gest, dati dovada de respect fata de voi insiva si de ceilalti playeri.

Comportament fata de playerii de pe buGGed.

• Daca un player intra in voi cu masina, nu va apucati sa il injurati. Riscati sa fiti sanctionati si sa va pierdeti sansa la ceva bun pe server pe viitor. Evitati limbajul de cartier. Plecati mai departe, va duceti la PNS si reparati masina. Nu este mare pierdere 500$.
  • Daca un player face DM sau DB pe voi, nu ii raspundeti cu aceeasi moneda, sau sa il injurati. Faceti frumos un screenshot(ss) sau filmati, si il reclamati pe panel.bugged.ro, iar un admin il va sanctiona corect. Daca raspundeti cu aceeasi moneda, riscati sa va faca celalalt post, si dupa sunteti voi sanctionati, si nu o sa va convina.
  • Daca un player va fura masina la fish, la trucker sau pe strada, nu injurati, nu scoateti arma si faceti DM, riscati sa fie un admin / helper [/spec] pe voi si sa fti sanctionati si iarasi va pierdeti sansa la ceva bun pe viitor.
  • Daca un player incepator va intreaba, cum fac x, cum fac y, cum fac cutare, raspundetii, deoarece dati dovada de respect fata de voi insiva, fata de acel player, fata de tot staff-ul de pe server, si candva pe viitor o sa fiti rasplatiti cu o functie frumoasa pe server. De ce sa faceti asa ceva? Pentru ca la inceput si voi erati la fel, si ati intrebat in stanga si dreapta cum faceti si alte chestii, si ati vazut cum este sa nu te bage nimeni in seama. Fiti voi macar cu respect si ajutatii.

Comportament pe forum.

• Pe forum, daca un anumit user va jigneste, nu jigniti si voi, riscati warn pe forum. Dati frumos pe butonul "report" si un moderator / admin / administrator se va ocupa de acel player, sanctionandu-l cu warn pe forum.
  • Nu dati dovada de nesimtire pe forum, nu va dati in stamba fata de altii.
  • Nu dati reply-uri aiurea pentru un +1, puteti sa fiti sanctionati pentru off-topic la topicul respectiv.

Comportament pe panel.bugged.ro.

• Cand reclamati pe cineva pe panel, ezitati sa folositi cuvinte obscene, puteti primi suspend pe panel.
  • Cand faceti o reclamatie, aveti un motiv intemeiat, nu reclamati pentru orice minoritate, care defapt nu v-a fii sanctionata cu nimic..
  • Nu faceti reclamatii doar de dragul de a va afla in treaba. Nimanui nu-i place ca cineva sa faca reclamatii aiurea. Nu trebuie sa dau exemple de reclamatii, le gasiti aici: http://panel.bugged.ro/complaints
  • Daca observati o reclamatie interesanta la adresa unui lider / admin / helper / prieten, nu incercati sa va dati in stamba la reply-uri. Incercati sa folositi un limbaj decent, si sa fiti cat mai convingatori in acel reply. Inainte de a da un reply la o reclamatie, stati si analizati de mai multe ori reclamatia, analizati situatia, gasiti rezolvarea, iar dupa dati un reply convingator si fara injurii in el!
  • Nu dati reply aiurea doar ca sa va bagati in seama, nimanui nu-i place acest gen de om. Nu este nevoie de dovezi cu reply-uri aiurea, le gasiti aici: http://panel.bugged.ro/complaints la titlul "x-Leader mistake / x-Admin / Helper abuse".

Sper ca ati inteles ceva din tutorial.

Si eu am fost candva incepator, nu stiam multe, dar pe parcurs am invatat.

Recunosc ca si mie uneori imi sar nervii cand vad ca un player ma injura ca ii confisc permisu, etc...Si mai dau si eu un "reply" in game, de genul "romanee, uitete pe unde mergi" sau "nabule care esti", dar trebuie sa ne invatam sa ne controlam, sper sa va fie de ajutor acest tutorial.

Edited by NorryVIP
  • Upvote 3

Hei, ma gandesc putin...tu crezi ca acei playeri care injura, care insulta, care comenteaza fara sa fie bagati in seama sau doar ca ii plac lor sa injure sunt playeri care nu stiu cum ii cheama, dar sa mai caute pe forum sau sa stie ce e ala, foarte putini sunt cei care mai fac si cate o vizionare, acei oameni sunt playeri adevarati, adica sa se documenteze, pe acest forum de ex, poti afla TOATE informatiile de pe server. Stai o ora sa te documentezi pe forum din videouri, tutoriale, moduri si sti totul despre server.

Concluzie: Nu merita sa muncesti atat pentru niste "nimicuri", oricum efortul depus este foarte apreciat de mine si probabil de multi alti playeri ai comunitatii. Ai +1 de la mine, ne vedem pe joc :P

@ stiu ca e "nimic", dar am zis sa incerc, poate acei playeri au de gand sa citeasca, si sa vada ca nu e bine pentru ei.

Pe mine nu ma afecteaza ca ma injuraa un player, pot face post, nu e mare filozofie, dar nu fac post-uri, ca si eu la inceput eram la fel.

@ stiu ca e "nimic", dar am zis sa incerc, poate acei playeri au de gand sa citeasca, si sa vada ca nu e bine pentru ei.

Pe mine nu ma afecteaza ca ma injuraa un player, pot face post, nu e mare filozofie, dar nu fac post-uri, ca si eu la inceput eram la fel.

:gs:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: !!Adevarat!!  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :gs:

Hei, ma gandesc putin...tu crezi ca acei playeri care injura, care insulta, care comenteaza fara sa fie bagati in seama sau doar ca ii plac lor sa injure sunt playeri care nu stiu cum ii cheama, dar sa mai caute pe forum sau sa stie ce e ala, foarte putini sunt cei care mai fac si cate o vizionare, acei oameni sunt playeri adevarati, adica sa se documenteze, pe acest forum de ex, poti afla TOATE informatiile de pe server. Stai o ora sa te documentezi pe forum din videouri, tutoriale, moduri si sti totul despre server.

Concluzie: Nu merita sa muncesti atat pentru niste "nimicuri", oricum efortul depus este foarte apreciat de mine si probabil de multi alti playeri ai comunitatii. Ai +1 de la mine, ne vedem pe joc :P

Omul vrea sa ajute..poate ca totusi1-2 playeri trag o ocheada peste acest tutorial.Frumos tutorial

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.