Jump to content

Am si eu o intrebare !

King.Ceausescu
 Share

Recommended Posts

Salut, numele meu este Iulian, am 18 ani si joc pe acest server cam de o luna . Nick-ul in joc este "dA_Vinci" si am level 8 . De o saptamana incerc sa intru si eu intr-o factiune, dar sunt respins pe motiv " lipsa de experienta" sau nu mi se spune nimic dar nu e acceptata cererea . Chiar daca sunt player nou, nu imi place sa fiu luat de prost sau de fraier .  Cum pot intra si eu intr-o factiune ? Ce trebuie sa indeplinesc ? Inteleg ca sunt player nou dar nu e prima oara cand joc Sa:Mp, pot invata regulile de aici . As dori daca se poate raspunsuri bune si folositoare ca sa fiu si eu lamurit in legatura cu acest lucru ! 

Ca sa intri intr-o factiune trebuie sa sti regulamentul depinde in ce vrei sa intri dacas in police departament trebuie lvl 10+ sa sti w list arest list daca vrei in mafii trebuie sa faci test deagle sau orice arma sa sti regulamentul daca vrei in taxi regulament si cateva intrebari lvlv 5+

@@dA_Vinci Ştiu cum e, unii lideri acceptă doar pleyeri cu lvl peste 15 chiar si peste 20, şi la aia de lvl mic nici nu se uită eu iti sugerez să faci cerere docamndată doar la facţiunile pasnice gen Taxi LS/LV , Paramedic cred că acolo ai o şansă .. ! Dar să ştii că se uită si la motiv-ul de ce vrei in aceea facţiune şi iti trebuie un TRECUT curat ..

Edited by zQw

Am 0 warnuri, si pana si in News Reporter am fost respins, iar altii care au facut o cerere mai slaba ca a mea au fost acceptati , dar vorba ta cu level mai mare .. As vrea totusi sa intru si eu intr-o factiune , asa doar ciivl e plictiseala .. 

Pai trebuie sa mai faci lvl ca sa intri ca daca as-i fi eu lider si ai face tu o cerere la recrutari si ai lvl 8 si face altu de lvl 15 desigur ca la el se uita primul...intelegi

mda...si eu incerc de ceva timp sa intru intr`o factiune..dar se pare ca ii aleg doar pe astia de lvl mare,si aia fiind cu 12-16 ani . 

Si asta nu inteleg, cauti altii de 12-16 ani cand poti face treaba cu unii mai mari, gen 17-18-19 ani .. Asa mult conteaza levelul asta ? Ce conteaza daca eu las acum afk pana la level  8 si ce conteaza daca las afk pana la level 15 ? 

mda...si eu incerc de ceva timp sa intru intr`o factiune..dar se pare ca ii aleg doar pe astia de lvl mare,si aia fiind cu 12-16 ani . 

Eu inainte sa intru in taxi LS nu a vrut sa ma accepte si l-am rugat sa imi dea o sansa si mi-a oferit una,si m-a ascultat din regulament si cateva intrebari si m-a acceptat :D si nu conteaza ani poate ei stiu cateva lucruri si mna

Edited by .GenAdy.

Salut, numele meu este Iulian, am 18 ani si joc pe acest server cam de o luna . Nick-ul in joc este "dA_Vinci" si am level 8 . De o saptamana incerc sa intru si eu intr-o factiune, dar sunt respins pe motiv " lipsa de experienta" sau nu mi se spune nimic dar nu e acceptata cererea . Chiar daca sunt player nou, nu imi place sa fiu luat de prost sau de fraier .  Cum pot intra si eu intr-o factiune ? Ce trebuie sa indeplinesc ? Inteleg ca sunt player nou dar nu e prima oara cand joc Sa:Mp, pot invata regulile de aici . As dori daca se poate raspunsuri bune si folositoare ca sa fiu si eu lamurit in legatura cu acest lucru ! 

Acum o săptămână eram la fel ca tine, dar exact la fel. Făceam cereri și toți mă respingeau din cauza faptului că aveam level mic, nici măcar nu se uitau la cererea mea. Cum am reușit să intru într-o facțiune? Păi am început să vorbesc cu un tip ok (n-o să-i dau numele) care era co lider la o facțiune. Nu i-am zis niciodată să mă bage în facțiune, însă când am făcut cerere, probabil că el a avut un rol important în acceptarea mea, e posibil să mă fi propus pentru teste. 

Deci, cam asta e. Dacă nu îți găsești oameni care să te ajute, n-o să ai prea multe șanse. În concluzie e vorba de pile, pe scurt. 

Iar ca sfat: Am fost în The Rifa timp de o săptămână și îți zic că nu mi-am făcut niciodată atâția nervi cum mi-am făcut acolo. Plin de copii frustrați care fac pe șefii și care trăiesc pur și simplu în acest joc. Dacă am ajuns să fiu amenințat cu bătaia de un puștan de 14 ani, iar când cineva mi-a dat poză cu el, mi-a lăsat un gust amar... să fiu amenințat de un rahat din care nici n-ai ce să bați. La fel ca tine, am 18 ani. Deci despre asta e vorba...

Încă ceva! Dacă intri în facțiune cu gândul c-o să faci bani, e total greșit. O să pierzi din banii pe care i-ai făcut. D-aia e mai bine să fii civil și să n-ai mari responsabilități, iar dacă dorești totuși să intri într-o facțiune, ai mare grijă unde intri și cu cine ai de a face. 

Numai bine, îți urez mult noroc!

Liderii aleg , deobicei pe playerii care au o vechime pe server , ii cunosc si in special despre cei care sunt foarte activi.

La inceput nu prea o sa fii aceptat deoarece nu ai un trecut si mai ales , pentru ca nu ai un istoric al factiunilor.

Cand eram in situatia ta , lasam jocul afk si stateam sa aplic la toate factiunile de aveau aplicatiile on iar liderii vedeau ca vreau sa intru in factiunile lor si imi acordau o sansa.

• 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.