Jump to content

[GHID] Cum sa te comport ca Lider fata de playerii normali

CristiBoss
 Share

Recommended Posts

De ce am facut acest GHID pentru lideri?

Deoarece foarte putini lideri nu stiu sa se comporte fata de playerii normali.

Avem cateva legende de lideri:

• @@TurbaTu a fost un lider extraordinar, care ii intelegea pe toti membrii, chiar si playerii normali.
  • @ tot la fel, un lider extraordinar.
  • @ tot la fel, un lider extraordinar, care intelege playerii, membrii.
  • @ la fel, un lider nemaipomenit, intelegator cu toti.

Acestea sunt cateva legende care am considerat eu ca au fost / sunt lideri extraordinari.

Bun, sa incepem ghidul pentru liderii care nu stiu sa se comporte.

Am vazut ca multi dintre liderii, baga in factiune numai admini / helperi / fosti lideri / fosti helperi / fosti admini. De ce? Cu ce va incalzeste ca bagati acei "retried staff&staff" in factiune?

• Eu zic ca mai bine este sa dati o sansa si celorlalti playeri, incepatorilor...ar fi mai bine. Asa dati dovada ca respectati factiunea, si pe voi insiva.

Am observat tot la fel, cei din staff, sau retried staff, daca dau un pm la vreoun lider cu textul "deschide aplicatiie sa intru si eu", gata liderul le-a deschis imediat. In schimb daca un player normal ii da pm si ii zice si frumos "Salut, pot intra si eu in 'X'? Astept un raspuns de la dvs. Va multumesc pentru timpul acordat", nici macar nu ii raspunde. DUpa ce ca i-a vorbit si frumos, nici nu il baga in seama. De ce? Daca faceti asa, dati dovada ca nu sunteti un lider capabil, intelegator.

• Eu zic ca e bine sa le raspundeti macar la PM-uri cu o scuza buna..nu sa ii lasati asa in "bezna", sau sa le dati o sansa in factiune, In felul asta dati dovada de intelegere, bunatate, respect fata de voi insiva si de acel player. Nu il tratati cu spatele.

Deci, prin urmare liderii ar trebui sa dea o sansa si playerilor normalii, nu numai celor din staff sau retried staff.

• Upvote 3

Niciunul din aia de sus nu este o legenda, tot ce-ai facut tu a fost o PUPINCUREALA.

'Legendele' sunt aia de-au tinut de lider 4/5/6+ luni, nu 30 zile ca cei de sus. (exclus Turbatu, care el a mai tinut lideru, dar restu ...)

Mr.Jaks, Rexxo, ZippoXV, Magicons, astia sunt 'legende', ciuzzz.

P.S: Ii pupi degeaba in cur, nu iei helper, ciuzzzzzzzzzly.

• Upvote 2

@ nu pup pe nimeni in *** ca nu sunt ca tine;)

Dar asta e adevarul gol golut

Se intra numai pe pile, si celor de level mic nu li se acorda o sansa.

Cum ati zis voi, ca nu baga newbei, corect, dar acei incepator cum vrei sa capete experienta, daca liderii nu-i baga in factiuni? a? ia zimi:>

@ Ar fi foarte frumos daca toti liderii ar fi ''oameni'', incerci sa fi domn cu ei si vine unul de lv 40 de ex. care nu stie tine un m4, repede in factiune, mai ales la aplicatii, aplica unul de lv 15, nici nu se uita la toata aplicatia, vine unul de 40, seminalafabet pe deasupra, care parca vad ca pica testele... pe serverul asta totul e pe pile, macar de sarbatori fiti si voi egali cu toti playerii.

@ sincer, in mare masura incerc si uneori reusesc sa ma comport cum recomanzi tu, dar cand vezi pe unii de level 5 ca iti dau 10 sms-uri la rand ca vor in taxi, cand vezi ca te duci sa dai un test si mai vin 3 oameni care vor si ei sa dea teste dar nici nu au aplicat si cand vezi ca unii nu stiu mai nimic din regulament, nu poti sa ii accepti doar de dragul "hai sa ii dau o sansa", daca vad pe cineva care are level 5 si isi vede de treaba lui, imi face o aplicatie super ok si nu vine la mine cu " santeti cei mai tary, vreauh shi yo" bineinteles ca acela va avea o sansa si va beneficia de ea. 

Teoria e super usoara, dar in practica sunt multi alti factori care te determina sa fii mai "irastibil", probabil o sa vezi si tu cum e.

@ sincer, in mare masura incerc si uneori reusesc sa ma comport cum recomanzi tu, dar cand vezi pe unii de level 5 ca iti dau 10 sms-uri la rand ca vor in taxi, cand vezi ca te duci sa dai un test si mai vin 3 oameni care vor si ei sa dea teste dar nici nu au aplicat si cand vezi ca unii nu stiu mai nimic din regulament, nu poti sa ii accepti doar de dragul "hai sa ii dau o sansa", daca vad pe cineva care are level 5 si isi vede de treaba lui, imi face o aplicatie super ok si nu vine la mine cu " santeti cei mai tary, vreauh shi yo" bineinteles ca acela va avea o sansa si va beneficia de ea. 

Teoria e super usoara, dar in practica sunt multi alti factori care te determina sa fii mai "irastibil", probabil o sa vezi si tu cum e.

Aici iti dau dreptate, nu poti baga pe cineva in taxi, la level 5, care deabia are 5 ore jucate. Este evident ca nu stiie locatiile importante, si decat sa riste FW, mai bine sta locului. Este mai bine pentru el.

Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.