Jump to content

Ce faci cand esti acuzat de umratoarele:?

Nemesis_TM
 Share

Recommended Posts

Salut prieteni !

Vreau sa va intreb ceva :

-Voi ce faceti cand sunteti acuzat de ceva la scoala si profesorii au pica pe tine cat si colegii de clasa?

-Ce faceti cand aveti sedinta cu parintii la scoala si aveti o situatie foarte nasoala?

-Ce faceti voi cand cineva de la scoala este gata sa te bata sau sa rada de tine impreuna cu altii?

Incercati sa raspundeti la aceste intrebari daca puteti !

1.- Nu ma intereseaza ce cred ei si imi vad de treaba.

2.-Cel mai simplu le spun chiar eu la ce sa se astepte.

3.-Cel putin in clasa mea ne avem ca frati deci nu ne batem sau radem de cei dim clasa mea (iar daca este totusi o situatie de conflict se rezolva cu Diriga si Directoru).

1). Putin imi pasa de ce sunt acuzat atat timp cat stiu ca nu am factut mare lucru.

2). Hmm, parintii mei afla notele doar la sedinte, acasa cand imi zice ca de ce am nota mica, le spun: Lasa ca iau una mai mare si stai calma ca, corigent cu raman.

3). E gata sa ma bata? Bun frate, atunci hai sa o dam parte in parte. Nu e asa? Si daca rade de mine atunci actionez pe loc.

Salut prieteni !

-Voi ce faceti cand sunteti acuzat de ceva la scoala si profesorii au pica pe tine cat si colegii de clasa?

-Ce faceti cand aveti sedinta cu parintii la scoala si aveti o situatie foarte nasoala?

-Ce faceti voi cand cineva de la scoala este gata sa te bata sau sa rada de tine impreuna cu altii?

1. Nici în fund nu mă doare de părerea lor. Ei ne învață pe noi cum să avem SUCCES când ei au un salariu de 10-15 milioane pe lună.

2. Nu creez probleme, sunt un tip foarte liniștit.

3. Îl ignor, simplu.

Salut prieteni !

1. Nu sunt foarte curios de ce imi spun profesorii, daca am facut ceva rau suport consecintele .

2. Uneori suport consecintele,uneori nu .

3. Nu bag in seama prostii .

Edited by Jack_Baxter

1.Aduc dovezile necesare pentru a demonstra nevinovatia.

2.Nu-i intereseaza notele mele decat la materiile care ma vor ajuta in viitor ( info / engleza )

3.Liceul meu e unul pasnic , extrem de rar sunt batai si alea nu dureaza mult deoarece toti suntem oameni care isi dau seama ca nu rezolva nimic cu bataie (+ ca nimeni nu vrea sa fie exmatriculat =)) ) , dar daca e ceva de bataie nu fug ,chiar sunt fericit , ma entuziasmez pentru ca de mic imi placea sa ma bat. Si la faza cu cei care vor sa rada de tine daca sunt prieteni fac si eu misto de iei , dar daca sunt alti necunoscuti , pai incerc sai umilesc prin cuvinte ca acolo i doare cel mai rau.

Salut prieteni !

1. Nimic.

2. Vorbesc dinainte cu parintii ca sa stie situatia.

3. Ii las faca ce vor , dupa ii ard pe fiecare in parte :>

1. Dacă cineva mă acuză de ceva, profesorii spre exemplu încerc să spus toate "dovezile" care le am, dacă ştiu că am fost vinovat, suport.

2. Vorbesc cu părinţii de dinainte, pentru a ştii.

3. O dau parte-n parte cu el după şcoală şi dacă e să apară cu gaşca vin şi eu cu brigada mea. Dacă cineva râde de mine, îl las în soarta lui acolo şi plec cu ceilalţi prietenii.

1. Dacă sunt acuzat de ceva la școală, solicit dovezi care mă incriminează, altfel nu-i bag în seamă.

2. Asta e, le spun părințiilor, dacă se vor lua de mine, nu zic absolut nimic, este greșeala mea.

3. Dacă este gata, gata să mă bată, normal, ripostez. Dacă râde de mine, nu-l bag în seamă.

Salut prieteni !

1. Îmi recunosc greșeala, spun toate dovezile care le am.

2. Le spun părinților că o să iau notă mare să nu răman corigent.

3. Cine să mă bată? Am niște colegi de nota 0, ăstia nu ar bate nici o muscă, bine... am vreo 2-3 colegi care-mi sunt prieteni foarte buni.

• 2 months later...

-Ce faceti cand aveti sedinta cu parintii la scoala si aveti o situatie foarte nasoala? Nu le zic de sedinta.

-Ce faceti voi cand cineva de la scoala este gata sa te bata sau sa rada de tine impreuna cu altii? Le rup dinti din gura.

-Voi ce faceti cand sunteti acuzat de ceva la scoala si profesorii au pica pe tine cat si colegii de clasa? Ii zic sa ma duca la director,si ora viitoare fac misto de el.

Edited by Richard

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.