Jump to content

Nu vi se pare ca unii lideri nu recruteaza corect?

FritzZz

Recommended Posts

Salut, mai mult acest topic lam facut pentru admini de rang mare sau shad0w... sau cine alege lideri. De ceva timp incerc sa intru in factiuni, am aplicat de vreo 10 ori la factiuni, si inteleg, sunt multi playeri, multe optiuni si e greu sa alegi, dar am incercat de vreo 2-3 ori sa intru la Taxi LS si am fost respins de toate datile. Acum, la ultima recrutare m-am gandit hai sa ma uit si eu sa vad ce au scris astia ce sunt acceptati si uitati unul care a fost acceptat si cat a scris... : 

Nick:C3dry2k
Nick-uri anterioare:-
Vârsta reală:15
Level:41
De cât timp joci pe server?:1 an de zile
Facțiuni anterioare și rank-ul deținut în fiecare dintre ele:Taxi rank6 , National Guard rank2 ,Lspd rank1 , Nationa Guard rank1, Taxi Ls rank4 , F.B.I rank1 
Cât timp joci zilnic (fără /sleep):8-9 ore
În ce interval orar joci? (aproximativ):14:00-00:00
De ce vrei să intri în Los Santos Taxi Cab Company?(minim 20 de cuvinte):Este o factiune in care am mai fost cu un lider extraordinar
De ce crezi că Taxi Cab Company este facțunea potrivită pentru tine?(minim 10 cuvinte):Am mai fost in taxi si sunt un sofer experimentat
Descrie-te în 20 cuvinte (obligatoriu):Sunt un baiat amuzant caruia ii place munca in echipa si serios atunci cand trebuie
Cunoști locațiile importante de pe server?:Da
Știi regulile Los Santos Taxi Cab Company?:Da
Ești pe Blacklist-ul unei facțiuni?: Nu
Ai luat la cunostiință "topicul bunului simt", din cadrul subforumului Los Santos Taxi Cab Company?:Da
Alte precizări?:Sper sa fiu acceptat

Uitati cat a scris la De ce vrei sa intri in Los Santos Taxi Cab Company... alea sunt 20 de cuvinte? nu cred... Uiativa la De ce crezi ca taxi cab company este factiunea potrivita pentru tine... alea sunt 10 cuvinte? dinou, nu cred, uitativa la Descrie-te in 20 de cuvinte... alea sunt 20 de cuvinte ? nu cred, si era si obligatoriu... Pentru ce a fost acceptat? Ca a mai fost in taxi? si ca a avut rank mare? A fost acceptat ca are level 41? In loc sa recruteze alti playeri  ce nu au fost in Taxi LS, recruteaza alti ce au mai fost si ce au mai si scris vreo 3 cuvinte la aplicatie, macar de scria cat cerea...
Alti playeri se straduiesc sa faca o aplicatie foarte buna sa fie acceptati si sunt respinsi...

Citez:

Cei respinşi:

- Aţi fost respinşi pentru că aţi făcut aplicaţia în batjocură.

- Au rămas spaţii care nu au fost completate în aplicaţie.

- În momentul în care aţi aplicat, aveaţi Faction Punish-ul mai mare de 0.

- M-aţi stresat cu [/sms]-uri / PM-uri, să ştiţi pe viitor că dacă faceţi asta şansele voastre de a intra în facţiune sunt mici.

- Aplicaţii multiple / copiate de la alţi aplicanţi.

- Alte motive care NU sunt precizate.

Cele in rosu ii se potrivesc lui C3dry2k.

Asta e discriminare...

Uiati alt specimen ce zice la varsta ca are level 12...

Nick: Derek_Jones
Nick-uri anterioare:
Vârsta reală: Am level 12.
Level: Detin level 20.
De cât timp joci pe server?: Joc cam de 5-6 luni.
Facțiuni anterioare și rank-ul deținut în fiecare dintre ele: Taxi LS rank 3; Sf Bikers rank 1; Ballas Family rank 1.
Cât timp joci zilnic (fără /sleep): Aproximativ 6-7 ore.
În ce interval orar joci? (aproximativ): 09:00-12:00; 19:30-00:00
Poză [/stats]: http://imgur.com/SkaDP1e
De ce vrei să intri în Los Santos Taxi Cab Company?(minim 20 de cuvinte): Pentru ca este o factiune importanta unde pot sa transport jucatorii la destinatia dorita pentru o anumit suma de bani.
De ce crezi că Taxi Cab Company este facțunea potrivită pentru tine?(minim 10 cuvinte): Pentru ca stiu foarte bine toate locatiile de pe server si din joc si mi-ar face placere sa lucrez ca taximetrist.
Descrie-te în 20 cuvinte (obligatoriu): Sunt un baiat istet, am capacitatea de a lucra in echipa, sunt serios in ce ce fac, sunt sociabil, caut sa fiu prieten cu toata lumea si nu imi place nesimtirea.
Cunoști locațiile importante de pe server?: Da stiu toate locatiile de pe server si din San Andreas.
Știi regulile Los Santos Taxi Cab Company?: Da.
Poză cu[/mywarns]: http://imgur.com/WHFEB27
Ești pe Blacklist-ul unei facțiuni?: Nu.
Ai luat la cunostiință "topicul bunului simt", din cadrul subforumului Los Santos Taxi Cab Company?: Da.
Alte precizări?: Sper sa imi dati o sansa.

Asta a fost acceptat ca este premium? Alta discriminare... Adica, aici daca nu esti premium nu existi?

Alti playeri se straduie sa aplice sa fie acceptati, iar uitati ce oameni sunt acceptati, alti scriu mai mult decat se cere si uitati cine e acceptat... din nou ma intreb, pentru ce a fost acceptat? Pentru level? Pentru ca a mai fost  in taxi si a avut rank 6? Iara, din nou, in loc sa recruteze alti jucatori ce nu au mai fost in factiune, recruteaza dăia ce au mai fost si baga 3 cuvinte la batjocora...

Pana si eu am scris mai mult decat ala... si normal, respins.

Dativa si voi cu parerea si va rog, sa se uite si shad0w sau un admin mai mare...

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Stiu, daca nu ai ceva relatii, prieteni greu intri in anumite factiuni. Eu cam la lvl 17 am intrat prima oara intr-o factiune. Ar trebuii acolo la motive cu cei care nu sunt acceptati sa mai treaca unul: - Nu aveti pile in factiune.

Fa reclamatie pe panel si vei primi raspunsul.

Sincer, mai bine ias cere parerea direct lui Shad0w despre chestia asta, sa vad ce zice... admini ce ar face? Ar zice ceva, si dupa imediat s-a scos lideru fara probleme. (Adica ramane lider) 

Cum a zis si diablo mai sus, n-ai pile, n-ai factiune..

Salut,

Am fost si eu lider si iti pot spune ca nu este chiar asa usor cum crezi. Ala face o aplicatie, eu ma uit si gata, treaba rezolvata.

Nu, eu am fost lider al unei mafii si eram nevoit sa verific de 3 ori pe cine accept pentru a nu gresi, chiar daca nu aveam un numar atat de mare de aplicatii(max. 10).

La factiunile pasnice, fiecare serie de recrutari este o perioada mai grea pentru lideri deoarece numarul aplicatiilor depaseste mereu valoarea de 20. Liderii sunt obligati sa ia fiecare cerere in parte, sa selecteze prima data cererile ce indeplinesc cerintele minime iar apoi sa selecteze cele mai bune cereri. Toata "nebunia" asta dureaza si este obositoare.

Ganditi-va si la aceste lucruri inainte sa deschideti un astfel de subiect.

Salut,

Am fost si eu lider si iti pot spune ca nu este chiar asa usor cum crezi. Ala face o aplicatie, eu ma uit si gata, treaba rezolvata.

Nu, eu am fost lider al unei mafii si eram nevoit sa verific de 3 ori pe cine accept pentru a nu gresi, chiar daca nu aveam un numar atat de mare de aplicatii(max. 10).

La factiunile pasnice, fiecare serie de recrutari este o perioada mai grea pentru lideri deoarece numarul aplicatiilor depaseste mereu valoarea de 20. Liderii sunt obligati sa ia fiecare cerere in parte, sa selecteze prima data cererile ce indeplinesc cerintele minime iar apoi sa selecteze cele mai bune cereri. Toata "nebunia" asta dureaza si este obositoare.

Ganditi-va si la aceste lucruri inainte sa deschideti un astfel de subiect.

Eu inteleg chestia asta, stiu ca este greu, dar uitete pe cine a acceptat... de ce la acceptat? Nu a completat cum trebuie... adica nu a scris cat ia fost cerut sa scrie, iar altii scriu mai mult de cat este cerut si sunt respinsi. 

Ei recrutează pe cine vor ei punct!

Spui asta pentru ca esti din Taxi.... Si as ruga sa nu mai posteze cei din Taxi... Scuzati limbajul, dar mancati c**** aiurea, in momentu asta, doar tu..

Tu macar ai citit ce am scris mai sus? 

Liderul are dreptul de a-și alege membrii după placul său.

Topic inutil. 

Asa, si tu iti recrutezi doar prieteni ? Sau cunoscutii... ca doar aia sunt pe placul oamenilor, nu straini. Si din nou repet, in loc sa recrutezi pe altul ce avea o reclamatie de calitate (Adica cum trebuie, cum ai cerut tu) sau cineva ce nu a mai fost, tu recrutezi pe cineva ce a mai fost si care a facut aplicata la batjocora.

Ia uite, ti se pare cunoscut?

Cei respinşi:

- Aţi fost respinşi pentru că aţi făcut aplicaţia în batjocură.

- Au rămas spaţii care nu au fost completate în aplicaţie.

- În momentul în care aţi aplicat, aveaţi Faction Punish-ul mai mare de 0.

- M-aţi stresat cu [/sms]-uri / PM-uri, să ştiţi pe viitor că dacă faceţi asta şansele voastre de a intra în facţiune sunt mici.

- Aplicaţii multiple / copiate de la alţi aplicanţi.

- Alte motive care NU sunt precizate.

Daca recrutezi pe cine vrea p*** ta nu mai posta porcariile alea de mai sus... E iritant cand vezi o aplicatie facuta la batjocora si a fost acceptata, iar cel ce ar trebui sa fie un model sa fie respins.

Înloc să creați topic-uri care ar putea ajuta la dezvoltarea unui jucător pe server, creați niște topicuri care n-au absolut nicio valoare. Pentru ce l-ai creat? Ca să își dea sutele de jucători din categoria ta, cu părerea? Frate, fă ceva util altora. Pe mine nu mă afectează acest topic.

// Puștiule, vorbește frumos, haide să vorbim ca de la om la om, okei? 

Înloc să creați topic-uri care ar putea ajuta la dezvoltarea unui jucător pe server, creați niște topicuri care n-au absolut nicio valoare. Pentru ce l-ai creat? Ca să își dea sutele de jucători din categoria ta, cu părerea? Frate, fă ceva util altora. Pe mine nu mă afectează acest topic.

Ma amuzi, nu l-am facut pentru tine ci pentru admini, sa vada cum se recruteaza.... Si este ceva util pentru jucatori, poate se va umbla pe la lideri si sa se vada cine recruteaza pe pile sau cine recruteaza toti playeri cu niste aplicatii de tot rasul... pentru ca tu refuzi jucatori pe baza unor anume criterii dar ii si accepti.

Pe mine ma refuzi ce am scris cat miai cerut sau mai mult, si il accepti pe ala ce a facut aplicatia la batjocora. (Asta a fost un exemplu, si poate este si adevarat) ,, - Aţi fost respinşi pentru că aţi făcut aplicaţia în batjocură. ,,

Ma amuzi, nu l-am facut pentru tine ci pentru admini, sa vada cum se recruteaza.... Si este ceva util pentru jucatori, poate se va umbla pe la lideri si sa se vada cine recruteaza pe pile sau cine recruteaza toti playeri cu niste aplicatii de tot rasul... pentru ca tu refuzi jucatori pe baza unor anume criterii dar ii si accepti.

Pe mine ma refuzi ce am scris cat miai cerut sau mai mult, si il accepti pe ala ce a facut aplicatia la batjocora. (Asta a fost un exemplu, si poate este si adevarat) ,, - Aţi fost respinşi pentru că aţi făcut aplicaţia în batjocură. ,,

Ai proleme cu gramatica, îmi pare rău că-ți spun în față prietene, dar ai probleme.

De ce crezi că am pus ”Alte motive care NU sunt menționate”? Ca să nu spun că aveți probleme majore cu limba română sau alte lucruri.

Nu eram nevoit să mai răspund la ”revolta” ta. Repet și a doua oară, liderul unei facțiuni își REZERVĂ dreptul de a accepta la aplicații pe cine dorește.

Noroc.

Ai proleme cu gramatica, îmi pare rău că-ți spun în față prietene, dar ai probleme.

De ce crezi că am pus ”Alte motive care NU sunt menționate”? Ca să nu spun că aveți probleme majore cu limba română.

De ce ai accept acest jucator cu aceasta aplicatie? N-ai vazut cat a scris?

Si stai cu chill, am stat ceva timp la aplicatia mea, si regret, cred ca am dat 10-15 minte acordate unui rahat. ;)

Raspunde, si sa nu te mai aud cu lideri recruteaza pe cine vor, ca tu ai respins pe alti ce au aplicatia ca C3dry2k numai ca pe C3dry2k lai acceptat. (Sper ca m-am facut inteles...)

Ce copil, liderul alege pe cine vrea el, tu ai level 10, cred că nu ai mai fost în facțiuni, și după cum scrii, văd că nici pe la scoală nu ai fost.

Fă level mare, încearcă să scrii corect din toate punctele de vedere, fă aplicație bună, respectă cerințele, și poate o să reușești să intri într-o facțiune.

Ce copil, liderul alege pe cine vrea el, tu ai level 10, cred că nu ai mai fost în facțiuni, și după cum scrii, văd că nici pe la scoală nu ai fost.

Fă level mare, încearcă să scrii corect din toate punctele de vedere, fă aplicație bună, respectă cerințele, și poate o să reușești să intri într-o facțiune.

Te bagi ca musca-n curu' calului, la ce aplicatie a facut ala, dece sa mai fac si eu o aplicatie buna, alt prost ce nu citeste. 

Si nu stau sa scriu cu diacritice si sa pun fiecare cratima, doar ca sa inchid gura prostilor... (Ma refer la tine...)

EDIT: Inca o dovada ce arata cat de prost esti, de ce sa fac level mai mare? Am trecut de minim. (Adica de exemplu, la News Reporters ai nevoie de minim level 5) 

Te bagi ca musca-n curu' calului, la ce aplicatie a facut ala, dece sa mai fac si eu o aplicatie buna, alt prost ce nu citeste. 

Si nu stau sa scriu cu diacritice si sa pun fiecare cratima, doar ca sa inchid gura prostilor... (Ma refer la tine...)

Te faci singur prost, eu ți-am spus frumos ce trebuie să faci ca să intri într-o facțiune, și am citit tot, dar ești prea copilăros. Dacă nu stai să pui fiecare cratimă, du-te pe la școală, că ai probleme grave, sau du-te la un doctor. Și cel mai bine pentru copii ca tine, este să joci Mario, acolo nu trebuie să pui cratimă.

P.S Normal că l-a acceptat pe acel individ, are level 41 sau cât are, a fost în taxi de două ori, odată cu rank 6 si odată cu rank 4. De ce te-ar accepta pe tine, care nici măcar nu știi să scrii, și faci aplicația aiurea?

Te faci singur prost, eu ți-am spus frumos ce trebuie să faci ca să intri într-o facțiune, și am citit tot, dar ești prea copilăros. Dacă nu stai să pui fiecare cratimă, du-te pe la școală, că ai probleme grave, sau du-te la un doctor. Și cel mai bine pentru copii ca tine, este să joci Mario, acolo nu trebuie să pui cratimă.

P.S Normal că l-a acceptat pe acel individ, are level 41 sau cât are, a fost în taxi de două ori, odată cu rank 6 si odată cu rank 4. De ce te-ar accepta pe tine, care nici măcar nu știi să scrii, și faci aplicația aiurea?

Vezi? Gandirea ta de om prost trage comunitatea in jos, dupa gandirea ta ar trebuie sa se recruteaza playeri ce au level mai mare iar cei noi veniti trebuie sa faca si ei level 20+ ca sa intre intr-o factiune ce cere minim level 5.

Si daca nu am chef sa pun fiecare diacritica sau cratima, nu trebuie sa ma duc la scoala, asta nu inseamna ca nu stiu... Iara, gandirea ta de om logic.

Si inca ceva, pe tine tea trimis Holler?

EDIT: Nu mai stau sa ma cert cu tot prostu, voi raspunde cand un admin isi va da cu parerea... mai ales despre gandirea ta cu levelul...

Defapt, sa zica adminu daca e corect sa accepte un jucator ce se incadreaza in categoria de respinsi si unde a respins vreo 15-20 jucatori.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.