Jump to content

OnLive - Cea mai puternica platforma GAMING.

Recommended Posts

OnLive este o platforma de gaming ONLINE gratuita.

AM descoperit acest uimitor soft prin intermediul unor prieteni

Aceasta platforma contine extrem de multe jocuri, de la cele mai vechi jocuri [pixelate] pana la cele mai pretentioase jocuri [Mafia II, WheelMan, etc.].

Spre deosebire de Steam, OnLive face ca jocul sa fie RULAT la ei pe servere astfel facand jocul mult mai "OK" pentru a fi jucat, tot ce iti trebuie este sa ai un net bun, am facut un demo al platformei inregistrat cu Bandicam cat eram pe Wi-Fi jucand WheelMan [daca cautati acest joc pe internet o sa vedeti ca cere EXTREM de multe resurse].

O chesti interesanta le ei este ca daca, cumperi jocu de la ei, o sa se noteze in contul celui ce l-a cumparat si il poate juca nelimitat la ei pe servere .

Site Download: https://games.onlive.com/download

De incheiere vreau sa va spun ca OnLive nu este numai pentru PC, este facut si pentru Android astfel puteti sa va jucati pe tableta si TV.

OnLive nu este numai pentru jocuri, el are si alte chestii interesante, cum ar fi Desktop Cloud [un sistem operare WIndows 7 gratuit cu niste suite interesante.]

Edited by InfernoBogdan
  • Upvote 7

OnLive este cel mai bun serviciu de gaming in cloud,pacat ca nu poti cumpara jocurile si trebuie sa te multumesti numai cu 30 de minute mare pacat.Mai era si Gaikai dar a fost cumparat de cei de la sony,mare pacat.

Am jucat si eu cateva jocuri pe aceasta platforma, e utila pentru cei cu pc-uri slabe care vor sa joace jocuri cu cerinte mai mari sau daca vrei sa cumperi un joc acolo il poti testa gratuit, pacat ca nu au mai adaugat jocuri noi.

Edited by Heisenberg.

whellman e cel mai pretentios joc?

mai zic de mafia 2 ca il ia cu mult dar whellman nu e joc pretentios battlefield 3 farcry3 asassins creed 3 si 4 gta 5 si watch dogs sunt jocuri pretentioase

Mafia II e joc pretentios? =))

Normal ca da [ Cat de Cat ], eu inainte aveam placa video : 1gb 430geforce GT 64bits 2gb ram, si tot mergea cu 15 fps... si acum ca am placa video de 2 gb 610gtforce si 6gb ram deabi am 50-60fps..

Normal ca da [ Cat de Cat ], eu inainte aveam placa video : 1gb 430geforce GT 64bits 2gb ram, si tot mergea cu 15 fps... si acum ca am placa video de 2 gb 610gtforce si 6gb ram deabi am 50-60fps..

Pai daca tu esti dala' care crede ca doar componentele sunt importante si de optimizare nici n-a auzit normal ca da.

Pai daca tu esti dala' care crede ca doar componentele sunt importante si de optimizare nici n-a auzit normal ca da.

Nu am zis ca optimizarea nu e importanta.. dar tot "Componentele" sunt mai importante;) fara ele nu faci nimic:*

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.